Facebook Google+ Twitter

Już niedługo V edycja festiwalu Stacja Kutno

V Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory "Stacja Kutno" odbędzie się w dniach 19-22 października, oczywiście w Kutnie. Uczestnicy zaśpiewają wszystkim znane piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Głównym organizatorem imprezy jest Kutnowski Dom Kultury.

Tegoroczny plakat festiwalu / Fot. Materiały promocyjne Co roku konkurs cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród mieszkańców Kutna i nie tylko. Uczestnicy pochodzą z różnych stron Polski. To właśnie w centrum naszego ojczystego kraju wykonują piosenki mistrza Jeremiego. Uczestnicy poprzednich edycji z wielką ochotą przyjeżdżają na kolejne edycje festiwalu. Jak twierdzą, panuje tam wspaniała atmosfera. - Jest tu bardzo sympatyczna atmosfera - powiedziała Wiadomościom24.pl finalistka IV edycji Stacji Kutno, Barbara Dominiak z Łodzi. Organizatorzy także są tego samego zdania. - Staramy się, aby panowała u nas dobra atmosfera. Chcemy, by między uczestnikami konkursu zaistniała nić przyjaźni i muzycznego porozumienia - mówił w wywiadzie dla Wiadomości24.pl Krzysztof Ryzlak, organizator i pomysłodawca Stacji Kutno.

Jak czytamy na stronie internetowej festiwalu, celem imprezy jest promocja polskiej piosenki, prezentacja twórczości Jeremiego Przybory - wybitnego autora i twórcy, prezentacja umiejętności wokalnych oraz pogłębienie zainteresowań muzycznych, wymiana pomysłów, dobrej energii i doświadczeń w upowszechnianiu kultury muzycznej, czy też wspieranie i promowanie twórczości artystycznej młodych wykonawców.

W tym roku w jury zasiądzie Ewa Konstancja Bułhak - aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, wykładowca piosenki na Akademii Teatralnej w Warszawie, Joanna Trzepiecińska - aktorka Teatru Studio w Warszawie, Bogdan Hołownia - muzyk, kompozytor, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalista od twórczości Jerzego Wasowskiego, Magdalena Ptaszyńska - wokalistka, pedagog śpiewu, wykładowca Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie i Darek Sikorski - aktor, reżyser.

Na pewno i w tym roku emocji nie zabraknie.

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.