Facebook Google+ Twitter

Już od jutra nowe znaczki pocztowe!

Już od jutra wielkie pocztowe zmiany! Tylko jeden znaczek, zamiast kilku, naklejać będziemy na wysyłane przesyłki! Nowe znaczki nie będą miały wydrukowanej ceny. Ich nominalna wartość zastąpiona zostanie symbolem.

Znaczek obiegowy 350 G ekonomiczny- zdjęcie ze strony http://poczta-polska.pl/ / Fot. Zdjęcie ze strony http://poczta-polska.pl/Już od jutra wielkie pocztowe zmiany! Tylko jeden znaczek, zamiast kilku, naklejać będziemy na wysyłane przesyłki!
Nowe znaczki nie będą miały wydrukowanej ceny. Ich nominalna wartość zastąpiona zostanie symbolem, który nie tylko odróżniać będzie przesyłkę ekonomiczną od priorytetowej, ale i identyfikować kategorię wagową i wymiary.

"To wygodne rozwiązanie. Na kopercie nakleimy jeden znaczek, zamiast kompletować odpowiedni zestaw znaczków o różnych nominałach" - mówi Agnieszka Piaskowska, dyrektor zarządzający Pionem Rozwoju Usług Pocztowych w Poczcie Polskiej, której wypowiedź znajduje się na stronie poczta-polska.pl.
Znaczki obiegowe - zdjęcie ze strony http://poczta-polska.pl/ / Fot. Zdjęcie ze strony http://poczta-polska.pl/
Jako pierwsze wprowadzone zostaną cztery znaczki przeznaczone do naklejania na przesyłki krajowe, których waga nie przekracza 350 gramów. Wyróżniać je będzie kolorowa grafika oraz litery "E" oraz "P" - odpowiednio dla przesyłek ekonomicznych i priorytetowych. Na znaczkach znajdzie się także oznaczenie, mówiące o tym, czy przesyłka ma być dostarczona do skrzynki pocztowej, czy będzie do odbioru na poczcie. W ciągu najbliższych miesięcy do obiegu trafi kolejnych osiem znaczków, które naklejać będziemy na przesyłki o wadze od 350 do 1000 gramów i 1 do 2 kilogramów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.