Facebook Google+ Twitter

Już w czerwcu najnowsza płyta zespołu "Dubska"

Grupa muzyczna działająca pod szyldem "Dubska" już po 4 latach przerwy wraca nareszcie na rynek muzyczny ze swoim nowym krążkiem pod nazwa "Loko-Loko".

Zespół Dubska / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Dubska.jpg&filetimestamp=20080627214340Wspomnijmy najpierw pokrótce historię zespołu. Powstał w 1999 roku w Bydgoszczy. Początkowo swój materiał wydawali sami pod szyldem Mandżoga Records. W takiej formie ukazała się płyta demo z 2000 roku oraz dwa zapisy koncertów w bydgoskich klubach: Sanatorium i Mózg.

Niemal 4 lata minęły od nagrania przez grupę Dubska swojej ostatniej autorskiej płyty "Avokado". Płyta została bardzo dobrze odebrana i przyniosła zespołowi dużą popularność. W międzyczasie zespół nagrał płytę po rosyjsku z Gebertem Moralesem, liderem kultowej moskiewskiej grupy reggae - Jah Division. W czerwcu 2010 roku każe się najnowszy krążek zespołu pod tytułem "Loko-Loko". Muzycy ciężko pracowali nad repertuarem na ten album przez ostatnie lata, pielęgnując i rozwijając swój styl, który choć zanurzony w muzyce reggae.

Słuchając niektórych piosenek można poczuć, że ludzie ją wykonujący grają i śpiewają o swoim życiu. W muzyce zawartej na "Loko Loko" obok reggae i ska, pobrzmiewają echa soulu, muzyki latynoskiej, akustycznej ballady, czy nawet oldschoolowego disco.

Obecnie trwają ostatnie prace nad materiałem w bydgoskim Madżonga Studio. Płyta ukaże się na początku maja 2010 roku nakładem Offside Records.

Słuchając wszystkich płyt tego zespołu jestem bardzo zainteresowany nadchodząca nową płytą. Myśląc ze zespól utrzyma w muzyce to piękne rytmiczne brzmienie jamajskich klimatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie można było dogadać się i wstawić tutaj kawałek ścieżki dźwiękowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.