Facebook Google+ Twitter

Już w czwartek złota edycja Mayday w Spodku!

Jak co roku, katowicki Spodek szykuje się na przyjęcie tysięcy fanów muzyki techno. 10 listopada nie zabraknie oczywiście światowej sławy DJ-ów oraz wielu atrakcji z okazji jubileuszu 20-lecia niemieckiej edycji Mayday.

Festiwal Mayday jest symbolem muzyki techno / Fot. Piotr DrabikPowód, dla którego tegoroczna edycja Mayday nazywana jest złotą jest prosty. Dokładnie dwadzieścia lat temu w berlińskiej Halle Weissensee odbyła się pierwsza edycja jednego z największych festiwali muzyki elektronicznej. Jej organizator, Westbam towarzyszył Mayday przez wszystkie jej dotychczasowe edycje. Nad Wisłą Mayday organizowane jest od 2000 roku, ciągle w tej samej lokalizacji - katowickim Spodku. Podczas tegorocznej odsłony "matki wszystkich imprez" w Dortmundzie pojawiło się ponad 27 tys. fanów muzyki techno! Czy taka rzesza publiczności pojawi się na polskiej edycji? Raczej nie ale i tak liczba atrakcji oraz nowości przyciągnie do stolicy Górnego Śląska rzesze fanów elektronicznych brzmień.

Po pierwsze - Line up. W Spodku swoje sety zaprezentują m.in. Chris Liebing, Len Faki, Monika Kruse czy Westbam. Nie zabraknie już tradycyjnego Members of Mayday, czyli wspólnego występu organizatorów imprezy. Łącznie na trzech scenach pojawi się 24 DJ-ów, nie z tylko zza Odry. Swoje umiejętności zaprezentują również twórcy rodzimej muzyki techno. Po drugie - sceny. Podobnie jak przed rokiem, w Spodku powstaną aż trzy sceny (Arena, Showroom, Ballroom). Na każdą z nich przygotowywany jest zróżnicowany line up, przez co nikt w czwartkową noc nikt nie będzie się nudził.

To publiczność tworzy niespotykany nigdzie klimat Mayday / Fot. Piotr DrabikPonadto, w tym roku organizatorzy Mayday całkowicie zmienili wystrój, oświetlenie oraz nagłośnienie na wszystkich scenach. Ta rewolucja na pewno przeniesie imprezę na nowy, wyższy poziom. Ale kolejna edycja legendarnego festiwalu nie odniosłaby sukcesu bez wiernych fanów, którzy od wielu lat pojawiają się w Katowicach i przyciągają nowicjuszy. Od strony organizacyjnej Mayday również prezentuje wyśmienicie - w Spodku zostaną przygotowane szatnie, depozyty, punkty medyczne, kilkanaście stref gastronomicznych (również z piwem) czy sklepy z festiwalowymi pamiątkami.

Dla spóźnialskich dostępne są jeszcze bilety na tegoroczną edycję Mayday - na oficjalnej stronie imprezy (mayday.pl), punktach sieci Ticket Pro i Video World oraz w kasach przed katowickim Spodkiem. Ceny biletów - 129 zł w przedsprzedaży i 146 zł w dniu imprezy.

Oficjalna strona polskiej edycji MaydayDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.