Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20858 miejsce

Już w kwietniu rusza 5. edycja festiwalu Off Plus Camera!

Geek Cinema, Nowe Kino Izraelskie i Nowe Kino Brytyjskie znajdą się wśród nowości na tegorocznym Off Plus Camera w Krakowie. Organizatorzy jednego z największych nad Wisłą festiwali kina niezależnego, z okazji jego małego jubileuszu, przygotowali wiele niespodzianek. Start imprezy 13 kwietnia br.!

Logo festiwalu filmowego OFF Plus Camera / Fot. Materiały prasoweOff Plus Camera przez ostatnie pięć lat zdążył już wyrobić sobie markę prawdziwego święta kina niezależnego, które wciąż musi walczyć o przebicie się do szerokiej publiczności. Z roku na rok krakowski festiwal filmowy zyskuje na znaczeniu i popularności, a jego organizatorzy wcale nie spoczywają na laurach. Największą tegoroczną zmianą w programie tego wydarzenia będą trzy nowe sekcje tematyczne - Geek Cinema, Nowe Kino Izraelskie oraz Nowe Kino Brytyjskie. Pierwsza z nich, składa hołd wciąż rozwijającemu się nurtowi nie tylko w amerykańskim filmie, poświęconym outsiderom społecznym żyjącym poza głównym prądem popkultury. Pojęcie "geek" w języku angielskim oznacza osobę określaną jako "frajer", "kujon" czy "przegrany" i jest on całkowitym przeciwieństwem bohatera kreowanego przez hollywoodzkie produkcje, idealnego pod każdym względem. Geek stara się akceptować swoją inność, konfrontując własne spojrzenie na świat z ogólnie przyjętymi normami społecznymi. Oni również w życiu szukają miłości, szczęścia, akceptacji ale droga do tych walorów zazwyczaj naszpikowana jest bolesnymi kolcami.

Kadr z filmu „Meet Monica Velour” / Fot. Materiały prasoweProdukcje w sekcji Geek Cinema nie będą ani łatwe ani przyjemne. „Meet Monica Velour” opowiada o 17-letnim chłopaku, którego największą życiową pasją są filmy porno z lat 70. i 80. Podczas seansu swoich ulubionych tytułów zakochuje się w tytułowej Monice Velour, która swoje lata świetności w branży produkcji dla dorosłych ma już dawno za sobą. Keith Bearden swoim obrazem nie chce jednak nikogo zniesmaczyć ale przedstawić ukryty przekaz o problemach współczesnych społeczności. Natomiast oryginalna komedia "Fat Girl" zapoznaje nas z Rodney Miller, uczennicą liceum w Teksasie zmagającą się z nadwagą. Jej największym marzeniem jest kariera na Broadwayu. Niestety, przez swoja tuszę nie może liczyć na pomoc zbyt wielu przyjaciół, przez to trudniej jest dążyć do jego realizacji.

Kadr z filmu „2 Night” / Fot. Materiały prasoweChoć dla wielu z nas Izrael nie wydaje się daleko, to kino nad Morza Martwego wciąż pachnie egzotyką. Zaległości w tym temacie będzie można nadrobić podczas krakowskiego festiwalu, poznając produkcje w sekcji "Nowe Kino Izraelskie". Nagradzane na całym świecie filmy z tego zakątka globu, podejmują trudne tematy m.in. konfrontacja tradycji żydowskiej z wyzwaniami współczesności. Film „2 Night” to historia miłości z nieco odmiennej perspektywy. Wizyta w miejscowym barze kończy się dla pewnego mężczyzny poznaniem interesującej dziewczyny. Flirt pomiędzy nimi, para zamierza zakończyć zbliżeniem intymnym. Na drodze ku ich satysfakcji stoi problem z zaparkowaniem samochodu. Ten fakt staje się dla nich momentem do rozważań nad życiem, spełnianiem marzeń czy aspiracji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.