Facebook Google+ Twitter

Już w najbliższy piątek w Galerii Altus rozpocznie się nowa wystawa.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-16 12:32

Tymrazem będzie można podziwiać obrazy malarki Małgorzaty Lehmann. Wszystkich zainteresowanych jej twórczością zapraszamy na samą wystawę i jej wernisaż, który odbędzie się 18 czerwca o 18:00.

Odnaleźć piękno w otaczającym świecie i przenieść je na płótno – to umiejętność dana nielicznym. Jej szczęśliwą posiadaczką jest pochodząca z Myszkowa malarka, Małgorzata Lehmann, której prace podziwiać można w Galerii Altus do połowy lipca.

Sztuką zajęła się właściwie przez przypadek: Pewnego razu zobaczyłam obraz, który tak mnie zachwycił, że zapragnęłam go mieć – mówi autorka - Niestety cena szybko sprowadziła mnie na ziemię, ale wtedy pomyślałam: „skoro mnie nie stać na zakup, może sama spróbuję coś namalować”. I tak trafiła na Wydział Grafiki katowickiej ASP, a później przeniosła się na ASP do Krakowa, gdzie ukończyła studia na Wydziale Malarstwa.

Jej obrazy powstają pod wpływem chwili, utrwalają aktualny stany ducha.
W katalogu towarzyszącym debiutanckiej wystawie malarki prof. Mariusz Pałka napisał,
że w portretach ujawnia ona swoje emocje związane z osobami bliskimi jej sercu,
a w obrazach można dostrzec szczerość, bezpretensjonalność i wrażliwość na kolor, użyty niemal ekspresyjnie, czym podkreśla emocje związane z malowanym tematem. Cykl namalowanych przez nią obrazów pt. „Małe opowieści” zyskał miano „Melancholii Małgorzaty Lehmann”. Moje obrazy, choć kolorowe, nie są wesołe. Otaczający nas świat niepokoi mnie i tak, jak umiem staram się to pokazać na swoich obrazach. Ale choć smutne te moje obrazy, z całą świadomością mogę powiedzieć, że jestem osobą szczęśliwą i spełnioną - twierdzi autorka - Robię to, co daje mi ogromną satysfakcję, przy pełnej akceptacji bliskich mi osób, które wspierają moje działania
i akceptują różne pomysły.


Galeria Altus
KATOWICE ul. Uniwersytecka 13

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.