Facebook Google+ Twitter

Już w niedzielę Grand Prix Węgier

Już w niedzielę odbędzie się Grand Prix Węgier. Na słynnym Hungaroringu zmierzą się najlepsi kierowcy Formuły 1, w tym Robert Kubica, który lubi węgierski tor. Zobacz co może nas czekać!


Węgierski tor - Hungaroring / Fot. Michał Wojda na podstawie http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Circuit_Hungaroring.pngNa węgierskim torze dominuje wiele zakrętów, przez co zawodnicy często muszą redukować swoje prędkości. Hungaroring zalicza się raczej do wolnych torów, a wyprzedzanie jest prawie niemożliwe. Najlepszym miejscem do tego manewru jest pierwszy zakręt, dlatego też istotny jest dobry start. Krętość toru powoduje, iż zespoły dobierają swoim kierowcom opony z miękkiej mieszanki tak, aby na wolnych zakrętach byli zwrotni i mieli dobrą przyczepność.

Robert Kubica a Grand Prix Węgier:
Co ciekawe Hungaroring jest debiutanckim torem Kubicy. 6 sierpnia 2006 Robert, wówczas jeszcze kierowca testowy BMW Sauber, zastąpił kolegę z zespołu Jacquesa Villeneuve, który nie mógł wystartować z powodu wypadku. Polak zajął 7. lokatę, jednak został zdyskwalifikowany, gdyż jego bolid okazał się zbyt lekki. Rok później Robert wypadł lepiej, gdyż zajął 5. pozycję. Na Hungaroringu pojawi się z pewnością wielu polskich kibiców, którzy zechcą wesprzeć swojego rodaka.

W serwisie YouTube można obejrzeć film, w którym pokazane jest okrążenie na węgierskim torze w wykonaniu Roberta Kubicy.

Pogoda:
Synoptycy zapowiadają ciepły weekend bez opadów deszczu. Temperatura podczas kwalifikacji jak i samego wyścigu ma wynosić około 30. stopni Celsjusza.

Program Grand Prix Węgier:
1 sierpnia (piątek)
10:00 - 11:30 - pierwszy trening
14:00 - 15:30 - drugi trening

2 sierpnia (sobota)
11:00 - 12:00 - trzeci trening
14:00 - kwalifikacje

3 sierpnia (niedziela)
14:00 - wyścig


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.