Facebook Google+ Twitter

Już w niedzielę Grand Prix Wielkiej Brytanii!

Już 6 lipca, na torze w Silverstone, kierowcy Formuły 1 zmierzą się w kolejnym Grand Prix. Jutro natomiast odbędą się pierwsze sesje treningowe. Zobacz co może nas czekać!

Robert Kubica podczas ubiegłorocznego wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii / Fot. Mark McArdle / http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Robert_Kubica_2007_Britain_4.jpgOstatnio mówi się o wypowiedziach Roberta Kubicy, który krytycznie wypowiedział się na temat swojego zespołu. Jak sam powiedział, chciał w ten sposób zmusić swój team do ciężkiej pracy by dalej liczyć się w walce o triumf i kolejne zwycięstwa w sezonie. Szefowie BMW uznali to jednak za przejaw profesjonalizmu Polaka. Bolid Kubicy ma ulec znacznym modyfikacjom. Owe zmiany, jak mówi dyrektor techniczny BMW Sauber, Willy Rampf, będą gotowe dopiero na Grand Prix Włoch.

Chociaż do końca sezonu pozostało jeszcze 10. Grand Prix już mówi się o potencjalnych transferach. W centrum uwagi jest nie kto inny jak Robert Kubica. Jak donosi "Przegląd Sportowy", główny sponsor zespołu Ferrari - Marlboro, jest gotów wydać 50 milionów euro, aby to właśnie Polak zasilił szeregi teamu z Maranello.

Jak więc widać, ostatnie wydarzenia i spekulacje pokazują, iż zespół BMW Sauber może nie być do końca dobrze przygotowany do Grand Prix Wielkiej Brytanii, jednak sam Robert myśli optymistycznie i liczy na lepsze wyniki od tych, uzyskanych podczas ostatniego wyścigu.

Tor Silverstone:
Tor Silverstone / Fot. Marcin Lange na podstawie http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:SilverstoneCircuit.pngTor, na którym odbywa się Grand Prix Wielkiej Brytanii jest położony wokół niezabudowanych terenów, co sprawia, iż dużą rolę w wyścigu odgrywa wiatr, a co za tym idzie aerodynamika bolidu. Poza tym tor jest dość szeroki i jest kombinacją długich prostych przeplatanych ostrymi zakrętami.

Strategia:
Podczas jazdy na torze w Silverstone zużycie paliwa jest bardzo duże, jednak zbyt pełen bak jest zbyt wielkim obciążeniem i znacznie spowalnia bolid. Można więc przypuszczać, iż kierowcy w swoich boksach zjawią się dwa razy. Bardzo ważne jest, iż w przypadku jakichkolwiek wykroczeń, zawodnik może zostać zmuszony do przejazdu przez Pit Lane, co na torze w Silverstone może oznaczać bardzo dużą stratę czasową.

Warunki atmosferyczne:
Jak zapowiadają synoptycy, na torze w Silverstone szykuje się deszczowy weekend. Mimo iż jutro podczas sesji treningowych szanse opadów są niewielkie, zarówno w sobotę jak i niedzielę przewidywane są mocne opady deszczu. Pogoda w Anglii jest jednak nieprzewidywalna.

Program Grand Prix:

4 lipca (Piątek):
11.00 - 12.30 - 1. trening
15.00 - 16.30 - 2. trening

5 lipca (Sobota):
11.00 - 12.00 - 3. trening
14.00 - kwalifikacje

6 lipca (Niedziela):
14.00 - wyścig

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.07.2008 22:24

trzymamy kciuki za naszego Mistrza (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.