Facebook Google+ Twitter

Już w niedzielę Kryterium Asów w Bydgoszczy

Niedzielny turniej na torze w Bydgoszczy otworzy jak co roku oficjalnie sezon żużlowy. Działaczom klubu z ulicy Sportowej udało się zgromadzić ciekawa stawkę zawodników, co zapowiada duże emocje.

Czternastokrotny zwycięzca Tomasz Gollob. / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/03/Tomasz_Gollob.JPGKryterium Asów Polskich lig żużlowych jest turniejem indywidualnym rozgrywanym począwszy od roku 1982, kiedy to za sprawą dziennikarza bydgoskiej gazety, który chciał nawiązać do tradycji "Criterium Asów", które było rozgrywane w Bydgoszczy w latach pięćdziesiątych, zorganizowano pierwsze zawody.

Począwszy od 1986 r. zawody noszą nazwę "im. Mieczysława Połukarda", dla upamiętnienia znakomitego bydgoskiego żużlowca i trenera Mieczysława Połukarda, który w 1985 r. stojąc na płycie boiska został potrącony przez niedoświadczonego młodzieżowca. Największą gwiazdą bydgoskiej imprezy jest były jeździec bydgoskiej Polonii, a obecnie zawodnik gorzowskiej Stali - Tomasz Gollob, który wygrywał Kryterium Asów aż czternaście razy, w tym
dziesięciokrotnie bez straty punktu. Trzykrotnie zwyciężał były zawodnik Unii Leszno i obecny jej trener Roman Jankowski.

W tegorocznej edycji nie zobaczymy niestety Tomasza Golloba. Nasz najlepszy żużlowiec pierwotnie miał wystartować w niedzielnych zawodach, ale ostatecznie przeszkodziły mu w tym inne sportowe plany.

Zeszłoroczny zwycięzca Andreas Jonsson. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Andreas_Jonsson_%28Mar_2007%29.jpg&filetimestamp=20070402151629Pomimo braku naszego eksportowego jeźdźca stawka XIX Kryterium Asów wydaje naprawdę ciekawa. Najliczniej reprezentowana będzie Polonia Bydgoszcz, która wystawiła czterech zawodników. Po dwóch żużlowców desygnowały kluby z Gniezna, Zielonej Góry, Torunia i Tarnowa. Tylko przez jednego jeźdźca będą nieprezentowane kluby z
Grudziądza, Gdańska i Częstochowy.

Do uzupełnienia stawki Kryterium potrzeba jeszcze jednego zawodnika. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim Amerykanin - Greg Hancock, ale władze klubu nie chcą zdradzić tej tajemnicy.
Nazwisko zostanie podane do wiadomości w ciągu najbliższych kilku dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mam duże przeczucie, że turniej się nie odbędzie. Żona Tomka Chrzanowskiego zapowiadała dziś opady deszczu na weekend :/

p.s.W leadzie jest mały błąd, gdyż zawody są planowane na niedzielę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety w Łodzi zawody o tytuł Międzynarodowego Mistrza Łodzi odwołane!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.