Facebook Google+ Twitter

Już w niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grać będzie na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i dla sfinansowania nauki udzielania pierwszej pomocy. Program w Świdwinie i Koszalinie.

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyXV Finał odbędzie się 14 stycznia czyli w najbliższą niedzielę. Jednak w Świdwinie impreza rozpocznie się już w piątek 11 stycznia. To tego dnia na zamek zjadą się kabaraciarze, którzy o godz. 18:00 wystąpią przed publicznością, w organizowanym po raz trzeci kabaretonie. Skecze zaprezentują: Tomasz Jachimek z Warszawy, kabaret CZESUAF z Poznania i kabaret NOŁ - NEJM z Rybnika. Bilety wstępu kosztują 8 zł i można je kupić już w sekretariacie Świdwińskiego Ośrodka Kultury, w sklepach "Alma" i "Fuks", w studiu urody "Venus" i w Klubie Garnizonowym. W dniu kabaretonu bilety będą droższe o 2 złote. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na WOŚP. Z okazji finału orkiestry w sobotę w sali widowiskowej zamku koncerty dadzą: chór Cantabile, zespół wokalny Roberta Ussa i chór Sonnores, a pokaz tańca towarzyskiego zaprezentują tancerze "Iskry". Początek - godz. 16:40.

Niedzielne świdwińskie imprezy z okazji finału orkiestry zapowiadają się równie interesująco. Rozpoczną się o godz. 14:00 przemarszem stu wolontariuszy i oficjalnym otwarciem przed rartuszem. To tu po godz. 15:00 zagra miejscowa orkiestra dęta, program artystyczny zaprezentują zespoły ośrodka kultury, wystąpią "Mopsiki", zespół "Mózg" i zespoły Klubu Garnizonowego. Straż pożarna pokaże jak udzielać pierwszej pomocy. Organizowane będą trzy aukcje gadżetów orkiestry i przedmiotów przekazanych przez prywatnych darczyńców. Pierwszą zaplanowano na godz. 17:45. Jak w całej Polsce światełko do nieba zabłyśnie o godz. 20:00, po czym odbędzie się ostatnia z licytacji i rozpoczną się wieczorne koncerty. Impreza przed ratuszem zakończy się ok. godz. 22:00.

Fot. PAP/Andrzej Grygiel W Koszalinie natomiast XV Finał WOŚP rozpocznie się w niedzielę 14 stycznia na Rynku Staromiejskim. Impreza trwać będzie od godz. 13:45 do 20:30. Wystąpią koszalińskie zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury, zespół Regiment z Lipki k. Złotowa, orkiestra wojskowa. Gwiazdą koncertu będzie zespół Mitch&Mitch. O godzinie 20:00 tradycyjnie już zabłyśnie światełko do nieba. Imprezą towarzyszącą będzie mecz koszykówki pomiędzy AZS-em Koszalin a mistrzem Ligi Amatorskiej CES-em Koszalin. Biletem wstępu na mecz będzie serduszko wykupione od wolontariuszy WOŚP. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie wiedziałam, ze imprezy zaczynaja sie juz tak szybko. Cenna informacja. Witamy w W24 :) Ode mnie +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.