Facebook Google+ Twitter

Już w piątek rozpocznie się 18. festiwal filmowy "Etiuda&Anima"

Laureaci światowych festiwali oraz młodzi, niezależni twórcy, po raz kolejny spotkają się na krakowskim festiwalu Etiuda&Anima. Na tegorocznej, już 18. edycji imprezy, pojawi się wielu znamienitych gości ze świata filmu.

Oficjalny plakat 18. MFF "Etiuda&Anima" / Fot. Materiały prasoweRozpoczynający się 18 listopada br. międzynarodowy festiwal filmowy Etiuda&Anima, będzie się głównie koncentrował wokół dwóch konkursów. W pierwszym z nich, 34 filmy krótkometrażowe zrealizowane przez studentów z całego świata, będą rywalizować o statuetkę Złotego Dinozaura. Nie zabraknie również rodzimych produkcji - 9 polskich etiud stanie w szranki o zwycięstwo. Natomiast w drugim konkursie, o tytuł najlepszej animacji, będzie walczyć aż 61 produkcji z wielu krajów, w tym 6 znad Wisły. W tym przypadku filmowcy będą walczyć o statuetki Jabberwocky. W obu konkursach, wyróżnienia zostaną przyznane przez jury złożone z doświadczonych filmowców.

Janez Lapajne, uznany słoweński reżyser miło wspomina Kraków, ponieważ na festiwalu "Etiuda&Anima" w 1998 r. zdobył główną nagrodę. Podczas tegorocznej edycji, publiczność będzie miała okazję obejrzeć jego najnowszy film, "Bagaż osobisty". Poza tym, Lapajne będzie przewodził jury oceniającym filmy w konkursie "Etiuda". W niełatwym wyborze pomagać mu będą: Leszek Dawid (twórca filmów dokumentalnych, jego pełnometrażowy film "Ki" w tym roku był nominowanych do Złotych Lwów), Ondřej Vavrečka (czeski reżyser związany również z performance oraz teatrem), Anita Piotrowska (członkini Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej FIPRESCI, w przeszłości zasiadała w jury wielu znanych festiwali filmowych m.in. w Karlowych Warach) oraz Bálint Kenyeres (za film "Przed świtem" otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w 2005 r.).

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.