Facebook Google+ Twitter

Już w piątek startuje 32. edycja Rajdu Dakar!

1 stycznia Buenos Aires rozpoczyna się 32. edycja Rajdu Dakar. Na starcie stanęło 366 pojazdów. Polska ekipa liczy czternastu zawodników.

VW Race Touareg w rajdzie Dakar. / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Dakar_car_2007.jpgTrasa tegorocznego rajdu liczy 15 etapów. Start imprezy już w Nowy Rok 1 stycznia w Buenos Aires, a meta 16 stycznia w Santa Rosa. Dakar nadal uważany jest za jeden z najtrudniejszych rajdów na świecie. A dyskusje na temat jego powrotu na afrykańskie trasy doda mu należnego prestiżu.

Rokrocznie w imprezie dochodzi do kilku groźnych wypadków w których ginie po kilku kierowców. Według obliczeń agencji AFP, w organizowanym od 1979 roku wyścigu zginęły do tej pory 54 osoby, w tym 19 uczestników.

Klasyfikacja rajdu prowadzona jest w czterech kategoriach: samochody, motocykle, ciężarówki oraz Quady.

W ponad trzydziestoletniej historii rajdu najwięcej zwycięstw odnosili reprezentanci Francji.
Z polskich reprezentantów startujących w rajdzie Dakar najlepiej w historii spisał w zeszłym roku Rafał Sonik - jadąc Quadem Yamaha zajął 3. miejsce.

W tegorocznej edycji wystartuje 366 pojazdów, w tym czternastu Polaków. W kategorii motocykli wystartują czterej zawodnicy : Jacek Czachor, Jakub Przygoński i Marek Dąbrowski w teamie Orlen oraz Krzysztof Jarmuż w teamie Honda Europe.

W kategorii samochodów zaprezentują się Krzysztof Hołowczyc z pilotem Jeanem Marcem Fortinem, którzy pojada Nissanem Navarą oraz Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk, którzy zaprezentują się w Mitsubishi Pajero, a Aleksander Sachanbiński i Arkadiusz Rabiega
pojadą Toyotą Land Cruiser.

W kategorii ciężarówek pojadą Grzegorz Baran, Rafał Marton i Paweł Zborowski oraz Dariusz Rodewald, który wystartuje wraz z Josephem Aduą i Moisesem Torrallardoną w załodze Teamu dae Rooy.

W kategorii quadów wystąpi Rafał Sonik, który w zeszłym roku stanął na trzecim miejscu na podium w generalce.

Oficjalna strona Rajdu: www.dakar.com/


Źródła:
http://www.sportowefakty.pl/
http://www.sportowefakty.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.