Facebook Google+ Twitter

Już w piątek wystartuje 40. Rajd Świdnicki KRAUSE!

"40 lat minęło jak jeden dzień" chciałoby się zaśpiewać, patrząc na datę pierwszego rozegranego rajdu Elmot. Dziś te same zawody noszą nazwę Rajd Świdnicki i już w piątek 20 kwietnia 2012 roku rozpocznie się 40. edycja cyklu.

 / Fot. Materiał organizatoraŚwidnica jest bazą rajdu i miastem tytularnym. Czołowi kierowcy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wystartują już w piątek. Do pokonania będą mieli dwa odcinki specjalne przez centrum miasta. Tego typu oesy wydają się łatwe, ale na krętych, miejskich uliczkach łatwo o błąd, który może wiele kosztować pechową załogę. Start pierwszego oesu przewidywany jest na 19.03.

Prawdziwe zawody rozpoczną się jednak w sobotę. Kręte trasy Gór Sowich przez dwa dni będą rozbrzmiewać rykiem silników samochodów rajdowych. W weekend zawodnicy będą mieli do pokonania 12 odcinków specjalnych. Dużą zmianą dla stałych kibiców rajdu będzie brak odcinków specjalnych poprowadzonych przez tzw. "patelnie walimskie". Wraca jednak malownicza trasa wokół jeziora Bystrzyckiego i znany sprzed lat odcinek prowadzący do złotego stoku. Specjaliści określają go, jako najtrudniejszy oes w Polsce. Zwieńczeniem imprezy będzie niedzielne wręczenie nagród na świdnickim rynku.

Zwycięzca 39. Rajdu Świdnickiego Bryan Bouffier / Fot. Dariusz BednarekFaworytem jubileuszowej edycji rajdu jest aktualny mistrz Polski, Kajetan Kajetanowicz. Zeszłoroczny zwycięzca Bryan Bouffier, oraz zdobywca drugiego miejsca Michał Sołowow nie wystartują w tegorocznych zawodach. Najgroźniejszymi rywalami mistrza Polski będą więc Kuchar, Bębenek i Grzyb. Jest jednak wielu zawodników, którzy chętnie powalczą o jak najlepszy rezultat i tym samym mogą sprawić miłą niespodziankę. Takie sytuacje są najbardziej lubiane przez kibiców, zaraz po widowiskowej jeździe Virnika.

20-22 kwietnia 2012 Świdnica. 40. Rajd Świdnicki KRAUSE

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.