Facebook Google+ Twitter

Już w poniedziałek w Warszawie wystąpi zespół The Blind Boys of Alabama

Niezwykły koncert pięciokrotnych zdobywców nagród Grammy odbędzie się w klubie Palladium.

 / Fot. Materiały prasowe.Początki zespołu sięgają roku 1939 i Instytutu dla "Czarnych" Niewidomych. Zalicza się do twórców muzyki gospel, jednak nie można zamknąć ich tylko w tej szufladce - twórczość grupy to także blues czy tradycyjne murzyńskie pieśni.

The Blind Boys of Alabama zasłynęli nietuzinkowymi interpretacjami takich artystów takich jak Curtis Mayfield, Ben Harper, Eric Clapton, Prince i Tom Waits. Koncerty Blind Boys zalicza się jako niezwykle silne przeżycia, co podkreślają trasy koncertowe odbyte na każdym niemal kontynencie i liczne występy telewizyjne.

Grupa przez długi okres swojej działalności występowała z repertuarem wyłącznie gospelowym, grając w kościołach, a nawet zapełniając całe stadiony w Stanach Zjednoczonych. Lata 60-te były okresem wspierania Martina Luthera Kinga, a sami Blind Boys dołączyli do Ruchu Praw Obywatelskich. W następnej dekadzie był często pomijany przez świat wielkiej muzyki, aż do roku 1983, który przyniósł wielki sukces zespołu. Grupa odegrała niebagatelną rolę w sztuce "The Gospel at Colonus", będącej gospelową interpretacją sztuki Sofoklesa. Występy przełożyły się na znaczący wzrost popularności.

Rok 1990 to dwie nominacje do nagród Grammy i występ w Białym Domu (jak się zresztą okazało nieostatni - w ubiegłym roku zagrali tam dla prezydenta Obamy). Dobra passa trwa do dzisiaj, a sam zespół zdążył zdobyć w międzyczasie pięć nagród Grammy i współpracować z takimi artystami jak Peter Gabriel, Lou Reed czy Randy Travis.  / Fot. Materiały prasowe.

The Blind Boys of Alabama odcisnęli silne piętno na pokoleniach muzyki gospel, soulu czy rocka, jednocześnie przez współpracę z znanymi wykonawcami starając się wciąż krzewić gospel nowym fanom. Pozostaje liczyć, że i warszawska publika zostanie oczarowana poniedziałkowym koncertem.

17 stycznia, Palladium
The Blind Boys of Alabama
Godzina rozpoczęcia: 20, wstęp od 19
Bilety: 110 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Warto napisać i drukować ;>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Absolutnie niesamowity band. Warto być, posłuchać i zobaczyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.