Facebook Google+ Twitter

Już w sobotę 31 stycznia "Międzynarodowy Dzień Przytulania"

Jak wiadomo, przytulanie to samo zdrowie. Dowiedziono, że wspomaga odporność organizmu, zmniejsza ryzyko chorób serca oraz stresu. "Dzień przytulania" w tym roku przypada 31 stycznia, choć obchodzony jest w różne dni w różnych krajach.

 / Fot. Plakat, Pol-cafePolonia zamieszkała w Essen (Niemcy) i okolicach, obchodzić będzie "Międzynarodowy Dzień Przytulania". Powyższym plakatem Pol-cafe w Essen zaprasza w sobotę wszystkich do celebrowania tej sympatycznej tradycji już po raz kolejny.
Dzień przytulania obchodzony jest w różne dni w wielu miejscach na świecie, m.in. w USA, Australii, Niemczech czy Austrii. W Polsce jest świętowany w styczniu lub w czerwcu w różnych terminach zależności od organizatorów. Ta wyjątkowo przyjemna tradycja zapoczątkowana została w latach 80. w Stanach Zjednoczonych. Oficjalnie ruch Free Hugs Campaign, rozpoczął swoją działalność w 2004 roku w Australii. Akcje przytulania są prowadzone w miejscach publicznych. Podczas nich wszyscy nieznajomi mają okazję otrzymania bezinteresownego uścisku. Kampania jest zwykłym przykładem aktów życzliwości, altruistycznych zachowań w celu uszczęśliwienia innych osób i wywołania uśmiechu na ich twarzy.
Dzięki odkryciu przez naukowców z Instytutu Badań nad Dotykiem stwierdzono, iż dotyk wspomaga leczenie wszystkich chorób u dzieci i u dorosłych. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że 31 stycznia stanie się w końcu stałym świętem we wszystkich krajach świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Akcja można powiedzieć fantastyczna, ja jednak podchodzę do niej z dystansem.
Nie przy­tula się człowieka bez powodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swietowalismy juz dwa lata temu Dzien Przytulania w centrum Essen i wbrew obawom sceptykow nikogo nie okradziono. Bylo za to mnostwo smiechu i fajnej zabawy, dlatego serdecznie polecam te akcje i zapraszam :) Cieszymy sie, ze w lutym zaplanowane jest juz kolejne przytulanie z cyklu "Polonia Przytula", tym razem w Bergheim, a w marcu byc moze przytula Polonia w Kolonii. Wiecej informacji o sobotnim spotkaniu na http://www.pol-cafe.de/przytulanie2 gdzie znajdziecie tez fotorelacje i videorelacje z poprzedniej akcji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, że człowiek to "pokrętna bestia" :)
Kto co lubi ! Są tacy, że potrafią wykorzystać tą sytuację, ale mimo wszystko wierzę w pozytywny aspekt tej akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Człowiek to pokrętna bestia! Z jednej strony chce, aby "drugi" trzymał się od niego co najmniej no odległość kija golfowego... bo to oznaki molestowania seksualnego, a za chwilkę chce przytulania... Nawet dzień przytulania sobie wymyślił i teorię naukową do tego przygarnął...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"(...)nieznajomi mają okazję otrzymania bezinteresownego uścisku" Wiem, wiem wyjdę na jakieś dziwadło, ale akcja ta nie wzbudza mojego entuzjazmu. Za to raj dla kieszonkowców... Do znudzenia powtarzam moim znajomym: w skupisku ludzi torebka zawsze przed sobą, nic wartościowego w kieszeniach itp. Żyjemy w dziwnych czasach, więc... Ale jeżeli dla kogoś ściskanie jest przejawem życzliwości, altruistycznych zachowań to życzę ogromnej ilości dotyków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.