Facebook Google+ Twitter

Już w sobotę rozpocznie się Tydzień Kultury Beskidzkiej

Już po raz czterdziesty piąty, w Wiśle, odbędzie się Tydzień Kultury Beskidzkiej. Podczas tego tygodniowego wydarzenia muzycznego, zaprezentują się zespoły regionalne z całego świata. W wiślańskim amfiteatrze wystąpią artyści m.in. z Meksyk

Cała impreza rozpocznie się korowodem, który przejdzie ulicami Wisły do amfiteatru, dnia 2 sierpnia o godzinie 16. Przygotowania rozpoczną się już jednak dużo wcześniej, we wczesnych godzinach popołudniowych. W czasie korowodu i występów zespoły poprzebierane są w tradycyjne stroje regionalne. Tygodniowi Kultury Beskidzkiej towarzyszą liczne inne imprezy towarzyszące, które odbywające się m.in. na pobliskim rynku i na małej scenie. Na rynku, jak każdego roku, można zakupić tradycyjne wyroby z rzemiosła góralskiego.

Korowód jest oficjalnym rozpoczęciem Tygodnia Kultury Beskidzkiej, jednak z racji tego, że jest to jubileuszowy festiwal, dzień wcześniej, 1 sierpnia, odbędzie się specjalny koncert i zostanie wręczona nagroda Miasta Wisła. Impreza zakończy się 10 sierpnia, po wstępie zespołu z Ukrainy.

Na korowodzie mieli być obecni prezydenci Łotwy, Litwy, Estonii i oczywiście Polski, ponieważ 2 sierpnia miało odbyć się spotkanie prezydentów tych państw. Do tego spotkania jednak nie dojdzie, gdyż prezydenci Litwy i Łotwy z różnych przyczyn zrezygnowali z przyjazdu.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.