Facebook Google+ Twitter

Już w sobotę w Bytomiu i Piekarach Śląskich rewia automobili

W najbliższą sobotę, 22 września, po raz dziewiąty miłośnicy zabytkowych pojazdów będą mogli je podziwiać na bytomskim Rynku. Po raz pierwszy automobile zawitają do Piekar Śląskich pod "Kopiec Wyzwolenia".

Tak było w roku ubiegłym na bytomskim Rynku; drugi od lewej BMW 340 / Fot. Piotr A.JeleńWzorem lat ubiegłych do Bytomia i do Piekar Śląskich zjadą automobile z całej Polski. Miłośnicy pojazdów retro będą mogli podziwiać limuzyny epoki Alfonso Capone i Eliota Nessa.

Sobotnia parada na bytomskim Rynku rozpocznie się o godzinie 10 i jak planują organizatorzy, potrwa do 13, bowiem poza prezentacją zabytkowych wehikułów, podczas której zostanie wybrany najpiękniejszy pojazd, zaplanowano sporo atrakcji.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu  / Fot. Materiał reklamowy organizatorówprzygotowała pokaz ratownictwa drogowego i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Usługowo-Rzemieślniczych i Technikum Fryzjerskiego zaprezentują najciekawsze fryzury i stroje minionych lat.

Oprawę muzyczno-taneczną na bytomskim Rynku uświetni występ muzyków Kwartetu Puzonowego Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz pokaz tańca w wykonaniu Śląskiej Szkoły Tańca.

Tak było w roku ubiegłym na VIII. Pardzie; Fiat 1100 z 1948 r. / Fot. Piotr A.JeleńPo raz pierwszy w paradzie pojazdów udział wezmą Piekary Śląskie, gdzie pod Kopcem Wyzwolenia prezentacja automobili będzie jednym z akcentów pożegnania lata.

Po powrocie z piekarskiego Kopca Wyzwolenia do Bytomia w klubie Museum Music Republic przy placu Sobieskiego 2 odbędzie się wręczenie nagród i uhonorowanie najładniejszego samochodu. Warto zwrócić uwagę, że w roku ubiegłym miano to uzyskał Bentley Sport Sedan.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuje i zapraszam na prezentacje. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotruś Ty jednak wiesz, kiedy dodać nowy artykuł :) Dzięki!
Przybijam piątaka, Pozdrowionka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.