Facebook Google+ Twitter

Już w środę we Wrocławiu rusza American Film Festival

Festiwal kina amerykańskiego jest okazją do poznania filmów spoza mainstreamu. Jednym z założeń festiwalu jest przełamanie stereotypów dotyczących banalnych, komercyjnych amerykańskich produktów.

American Film Festival / Fot. Dla prasyFestiwal kina amerykańskiego jest okazją do poznania filmów spoza mainstreamu. Oczywiście, na co dzień mamy kontakt z filmami amerykańskimi, które emituje telewizja publiczna. Są to jednak komercyjne produkcje, które łatwo spłycają obraz amerykańskiego kina. Nadchodzący festiwal daje możliwość szerszego oglądu nie tylko na to zjawisko, ale również na rzeczywistość USA, którą znamy, albo tak nam się tylko wydaje, właśnie z filmów.

Na AFF zostaną zaprezentowane filmy reżyserów zarówno współczesnych, jak i klasyków. Z założenia mają to być produkcje różnorodne, poszerzające horyzonty wyobrażeń widzów na temat kultury amerykańskiej. Jednym z założeń festiwalu jest przełamanie stereotypów dotyczących banalnych, komercyjnych amerykańskich produktów.

Otwarcie festiwalu odbędzie się w środę o godz. 19 w kinie Helios. Jako pierwszy wyświetlony zostanie audiowizualny projekt Rebirth of a Nation Paula D. Millera (DJ Spooky). Po performensie, o godz. 22 odbędzie się koncert DJ’a Spooky w klubie Eter w podziemiach kina Helios.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Więcej na temat festiwalu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.