Facebook Google+ Twitter

Już w tę niedzielę na warszawskim Bemowie 1/4 mili oraz drift

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-04-21 21:55

Ryk potężnych, często dużo ponad 500 konnych silników w super szybkich samochodach, piękne dziewczyny i wiele innych atrakcji - to wszystko czeka na Was w najbliższy weekend na warszawskim Bemowie.

Już w tą niedzielę na warszawskim Bemowie szukuje się nie lada atrakcja dla fanów motoryzacji i szybkich samochodów. / Fot. sss.org.plJuż w tę niedzielę - 25 kwietnia - na warszawskim Lotnisku Bemowo odbędzie się pierwsza z sześciu zaplanowanych na ten sezon wielkich imprez motoryzacyjnych Stowarzyszenia Sprintu Samochodowego.

W zeszłym roku impreza inauguracyjna sezonu 2009 prezentowała się tak, jak na poniższym filmiku. W tym zapewne będzie jeszcze lepiej, bo trzeba to przyznać organizatorom - przygotowali coś nowego, coś czego jeszcze na taką skalę w Polsce nie było. Ale po kolei...


Impreza połączy trzy niesamowicie widowiskowe i emocjonujące dyscypliny sportu motorowego - wyścigi na jedną czwartą mili, próbę sprawnościową na torze w kształcie rozety oraz drifting, czyli przejazdy obfitującego w zakręty toru za pomocą kontrolowanych poślizgów. Wystąpią najlepsi polscy zawodnicy, a także ekipy zagraniczne.

Samochody o mocy ponad 1000 koni mechanicznych, przyspieszające w 2 sekundy do „setki”, wspaniałe motocykle, piękne dziewczyny oraz moc atrakcji dla widzów - to wszystko już 25 kwietnia na Bemowie!

Jedna impreza - trzy konkurencje!1. Jedna czwarta mili

Już od siedmiu lat wyścigi na jedną czwartą mili (402 m) elektryzują fanów najszybszych samochodów i motocykli w Polsce. Walka o puchary serii Gecko Cup będzie toczyć się w trzech kategoriach - Moto, Drag oraz Street. Kategoria Drag zarezerwowana jest dla profesjonalistów. Ich samochodów nie uświadczymy na ulicy. Są to niejednokrotnie maszyny, pod których maskami drzemią silniki o mocach przekraczających 1000 koni mechanicznych. Bolidy startujące na Bemowie są owocem wielomiesięcznych przygotowań do występów na torze. Swój udział zapowiedziały także zagraniczne ekipy, które zapewne - wzorem ubiegłych sezonów - wysoko postawią poprzeczkę swoim rywalom z Polski. Spodziewany jest również przyjazd samochodu z napędem odrzutowym.

Ten pickup tylko tak niepozornie wygląda. O jego możliwościach już niebawem będziecie mogli się przekonać na własne oczy. / Fot. sss.org.pl

W kategorii Street zmagają się mocne maszyny, które są dopuszczone do ruchu drogowego. Przewidziano dla nich walkę o tytuł króla ulic - King of Street. Uczestnikiem rywalizacji w tej kategorii może być każdy posiadacz prawa jazdy i sprawnego samochodu.

Wyścigi na jedną czwartą mili wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych. W latach 70. popularne stały się tam samochodowe wyścigi uliczne „od przecznicy do przecznicy” - typowa architektura miast USA to główne aleje z przecznicami odległymi od siebie o 1/4 mili (ok. 402 metry). Wkrótce przedsiębiorczy Amerykanie obrócili tę nie do końca legalną rozrywkę w oficjalną i – co najważniejsze - dochodową dyscyplinę sportu. Obecnie znajduje się tam kilkanaście profesjonalnych torów z pełną infrastrukturą oraz trybunami dla tysięcy widzów, a wyłączne prawa do narodowych mistrzostw posiada asocjacja NHRA - wyścigowy odpowiednik NBA czy NHL.
PG

Wybrane dla Ciebie:


Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.