Facebook Google+ Twitter

Już wkrótce 5. Międzynarodowy Festiwal Salsy

W dniach 12-15 listopada miłośnicy salsy poczują się jak na gorącej Kubie. Latynoamerykańskie rytmy rozgrzeją Warszawę, która tej jesieni zamieni się w stolicę salsy.

Logo / Fot. OrganizatorPrzez trzy dni odbywać się będą warsztaty na różnych poziomach zaawansowania, z najlepszymi instruktorami z Polski i ze świata. W tym roku będą to m.in: Juan Matos i Amneris Martinez (USA), Burju & Victor (czyli Hacha y Machete, USA), Salsa Dance Squad (Holandia), Tamambo i Ania (Wielka Brytania/Polska), Falco & Virginia (Ekwador/Hiszpania), Majusee (Francja), Neeraj Mascara & Gosia Kulpa (Indie/Szwajcaria/Polska), Salsache (Włochy/Kuba), Farid Ferchach (Maroko/Francja) oraz Salsa Libre (Polska), The Salsa Kings (Polska). Będzie można uczestniczyć w zajęciach nie tylko z salsy, lecz także z innych tańców: cha-chy, reggaetonu, bachaty i kizomby.

Przewidziane są cztery imprezy, podczas których będzie można zobaczyć pokazy zaproszonych formacji, artystów polskich i zagranicznych oraz potańczyć do gorących latynoamerykańskich rytmów. Pojawią się reprezentanci najpopularniejszych szkół tanecznych z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Kielc, Lublina, Koszalina, Trójmiasta i ze Szczecina. Imprezy festiwalowe poprowadzi 4 DJ-ów: El Malo, Julian "The Duke", Sezar oraz Saltho.

- Od pięciu lat Salsa Libre zaprasza na jedno z największych salsowych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej – Warsaw Salsa Festival. Zainteresowanie festiwalem rośnie co roku. Poprzednio mieliśmy ponad 1500 osób na sobotniej imprezie – mówi Anna Chagowska, jedna z organizatorek festiwalu. – Na tegoroczny festiwal zgłosiło się więcej uczestników na warsztaty i imprezy niż w roku ubiegłym. Zainteresowanie to zostanie zweryfikowane podczas wieczorów festiwalowych. Spodziewamy się jednak dużego wzrostu sprzedanych biletów, ponieważ w przeciągu roku bardzo rozwinęła się salsowa scena imprezowa w Warszawie - jest dużo więcej ludzi tańczących - dodaje.

W czwartek o 21.30 odbędzie się Pre-Party w Studio Salsa Libre. W piątek będzie można posłuchać koncertu zespołu Calacumbo z Kolumbii, zaś w sobotę - Ventu Rumbero, "prawdziwego improwizowanego kubańskiego grania z udziałem tancerzy i muzyków z całego świata". W dodatku na piątek i sobotę przygotowano specjalny parkiet bachatowo-kizombowy. Imprezy odbywać się będą w 2 lokalizacjach: 13-14.11 w klubie Stodoła, zaś 15.11 w Studio Salsa Libre.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawy tekst..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skąd się to bierze że Polki takie urodziwe ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.