Facebook Google+ Twitter

Już wkrótce jubileuszowy XXV Bieg Zbąskich

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2012-08-22 16:10

Współautorzy: Dorota Michalczak

23 września 2012 r. wystartuje XXV Bieg Zbąskich - ogólnopolska impreza w Zbąszyniu z ćwierćwieczną tradycją, która cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy. Zaczęła się ona zaliczać do najbardziej prestiżowych biegów w regionie, nawet do tego stopnia, że stała się materiałem do powstania prac naukowych. Dziś zaliczana jest do Grand Prix Wielkopolski w półmaratonie.

Początkowo były to zawody kameralne


Plakat informacyjny / Fot. Plakat organozatora XXV biegu zbąskichZaczęło się niepozornie, kiedy to 18 śmiałków - biegaczy amatorów zdecydowało się pobiec dookoła jeziora Błędno. Przez wiele lat była to impreza, na którą przyjeżdżali sami znajomi biegacze.

Dziś po tylu latach, bieg spełnia współczesne standardy imprez masowych. Niedawno otrzymaliśmy kolejny atest PZLA, który odnawiany jest co 5 lat.
W ubiegłorocznym biegu, wystartowało 445 zawodników, była to największa liczba uczestników z dotychczasowych biegów.

Tak jest do dziś


Nie była to jeszcze wtedy trasa półmaratonu (bieg na dystansie 21 km i 97,5 metra), ale prawie, ponieważ zgodnie z panującą wtedy tendencją, biegało się na zawodach trasy 20-kilometrowe. Dopiero 6 lat temu, gdy bieganie zaczynało być modną formą spędzania wolnego czasu, organizatorzy postarali się o atest trasy i tym sposobem za kilka tygodni odbędzie się kolejny, szósty już, półmaraton.

Biegaj z nami. / Fot. Dorota MichalczakJedna pętla wokół malowniczego jeziora, jednego z największych w Wielkopolsce, trasa przez miasto, okoliczne wioski, lasy i pola, z dwoma próbami charakteru biegaczy na podbiegach dla wielu długoletnich biegaczy jest niezwykle atrakcyjna i dlatego wciąż tutaj wracają. Poza tym gościnność zbąszyniaków, która przekłada się na klimat imprezy, wypływa z przekonania, że jedna z największych imprez sportowych w mieście najlepiej reklamuje ich Małą Ojczyznę "Miasta nad Jeziorem".

Czytaj: Bieganie uszczęśliwia. Anita Rucioch-Gołek o zbąszyńskim klubie biegacza
Czytaj więcej ----->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Ciekawy artykuł↑ł Dorotko.
Zaciekawiły mnie wspomniane koszulki termoaktywne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ MARAS1 Dzisiaj 10:16
Powinniśmy jak najwięcej z sobą dyskutować, wymieniać uwago, dzielić się spostrzeżeniami, doświadczeniem.
Do Zbąszynia zapraszam, po mimo wszystko. Zawsze warto....

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARAS1
 • MARAS1
 • 24.08.2012 10:16

DYSKUSJA ROZKRĘCA SIĘ WARTKO ,PONIEWAŻ ZA CHWILĘ WYJEŻDŻAM WŁAŚNIE NA PODOBNĄ IMPREZĘ DORZUCĘ OSTATNI KAMYCZEK DO KOMENTARZY.GOLDI- NAPISZ PRZY OKAZJI W JAKICH BIEGACH STAROWAŁEŚ W LUBUSKIEM ,MOŻE BIEGLIŚMY OBOK SIEBIE?PANI DOROTO PROSZĘ NAPISAĆ W KTÓRYM MIEJSCU NAPISAŁEM ,ZE W MOIM KLUBIE JEST ŹLE .JA NAWET NIE NAPISAŁEM JAKI TO KLUB , A PANI JUŻ WIE ,ZE TAM JEST INACZEJ, TYLKO W ZBĄSZYNIU JEST CUDOWNIE.WSZĘDZIE JEST CUDOWNIE JAK SĄ CUDOWNI LUDZIE , A PANI TO MNIE NIE LUBI , OJ NIE LUBI.MUSZE CHYBA Z KWIATKIEM DO ZBĄSZYNIA SIĘ WYBRAĆ.POZDRAWIAM .SŁAWEK SZ.GRATULUJĘ 25 LETNIEGO STAŻU W BIEGANIU , CZY BYŁBYŚ W STANIE POLICZYĆ ILE KM PRZEBIEGŁEŚ PRZEZ TE LATA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
goldi
 • goldi
 • 23.08.2012 21:46

Maras 1 biegałem na wielu imprezach w Lubuskiem i mam dobre zdanie o tych biegach. Zapraszam na biegi w Wielkopolsce:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ MARAS1 Dzisiaj 17:34
link - zapraszam.
Czy pomiędzy sportowcami, nie powinno być życzliwości i współpracy?.
Ja taką widzę w zbąszyńskim klubie, szkoda że w twoim jest inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ goldi Dzisiaj 14:47
goldi - popieram twoje zdanie, odnośnie trasy zbaszyńskiego biegu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Sławek Sz. Wczoraj 23:04
Panie Sławku, gratuluję wytrwałości i świetnej kondycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARAS1
 • MARAS1
 • 23.08.2012 17:34

GOLDI - JESTEŚ ORGANIZATOREM,CZŁONKIEM KLUBU , BIEGACZEM , CZY GOŚCIEM? KIMKOLWIEK JESTEŚ , TO CHWAŁA CI ZA LOKALNY PATRIOTYZM , TAK TRZYMAĆ , NIECH SIĘ ZBĄSZYŃSKI KLUB ROZWIJA, MOŻE NIEDŁUGO ZAGROZI POZNANIOWI. A JA I TAK WYBIORĘ SWÓJ RODZIMY KLUB BIEGACZA , BO TEŻ JESTEM LOKALNYM PATRIOTĄ . ZAPRASZAM W LUBUSKIE .

Komentarz został ukrytyrozwiń
goldi
 • goldi
 • 23.08.2012 14:47

Imprez jest coraz więcej a nie każdy chce biegać w jeden weekend dwa półmaratony, tak że konkurencja pojawia się coraz większa. Co do atrakcyjności tras to wygląda to różnie, nie z winy organizatorów ale możliwości. Są imprezy świetnie zorganizowane z beznadziejną trasą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MARAS1
 • MARAS1
 • 23.08.2012 13:02

GOLDI - GŁUPIE TŁUMACZENIE, WSZĘDZIE JEST DUŻA LICZBA UCZESTNIKÓW , BO KTO BIEGA TO BIERZE UDZIAŁ W WIELU MIEJSCACH , I NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK KONKURENCJA W IMPREZACH BIEGOWYCH , TO SĄ IMPREZY MASOWE I KAŻDY MOŻE BIEGAĆ , JAK POJEŹDZISZ GOLDI PO INNYCH IMPREZACH , ZOBACZYSZ INNE TRASY , TO PRZEKONASZ SIĘ ,ZE KAŻDEJ MIEJSCOWOŚCI MOŻNA POZAZDROŚCIĆ , BYŁEŚ NA PÓŁMARATONIE W PRZYTOKU , WIDZIAŁEŚ TAMTE KRAJOBRAZY???.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.