Facebook Google+ Twitter

Już wkrótce koncert Ulvera!

Już 18 grudnia w warszawskim klubie Palladium zagra norweski zespół Ulver.

Ulver. / Fot. Materialy prasowePowstałą w 1993 grupę roku ciężko zaszufladkować do jednego gatunku muzycznego. Muzycy zaczynali od tworzenia black-metalu, by z czasem ewoluować do mrocznej elektroniki.

Swoją debiutancką płytę "Bergtatt - Et Eeventyr i 5 Capitler" zespół nagrał w 1994. Była ona połączeniem black metalu i elementów folku, została nagrana w archaicznej odmianie języka duńskiego. Następna płyta zespołu "Kveldssanger" była w całości akustyczna. Po trzeciej płycie "Nattens Madrigal - Aatte Hymne Til Ulven I Manden" zespół rozstał się z wytwórnią Century Records, a wokalista Ulvera Kristoffer Rygg założył własną wytwórnię Jester Records, która do dzisiaj wydaje płyty zespołu.

W 1998 zespół sięgnął do twórczości angielskiego poety Williama Blake'a, nagrywając album "Themes from William Blake's The Marriage of Heaven and Hell".

Na wydanym w 2000 roku krążku "Perdition City" zespół odszedł już całkowicie od stylistyki metalowej, zastępując ją połączeniem elektroniki i ambientu. Rok 2005 przyniósł krążek "Blood Inside", natomiast ostatnie dzieło grupy to wydany w 2007 roku album Shadows of the Sun. Na przyszły rok zespół planuje nowy album zatytułowany "Critical Geography"

Fennesz / Fot. Materiały prasoweWystęp Ulvera nie jest jedyną atrakcją tego wieczoru. Przed nim zagra Fennesz, twórca muzyki elektronicznej, znany chociażby ze współpracy z Mike'm Pattonem. Fennesz współpracował również z Ulverem, mając gościnny występ na ostatniej płycie zespołu.

Na scenie Palladium zobaczymy również dwa polskie zespoły: Blindead, który właśnie wydał płytę "Affliction XXIX II MCMXCVI" i Proghma-C, który w 2009 wydał swój pierwszy album "Bar-do Travel".

 / Fot. Materiały prasowe18 listopada, Palladium - Ulver, Fennesz, Blindead, Proghma-C
Ceny biletów:
Miejsca siedzące: 95 zł - przedsprzedaż, 110 zł - w dniu koncertu
Miejsca stojące: 85 zł - przedsprzedaż oraz 95 zł - w dniu koncertu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.