Facebook Google+ Twitter

Już wkrótce koncerty The Dillinger Escape Plan!

Amerykańscy mathcore'owcy zagrają już w ten weekend dwa koncerty: 12 października w krakowskim Kwadracie, a dzień później w warszawskiej Progresji! Będą promować swoją najnowszą płytę "One of Us Is the Killer".

 / Fot. Materiały prasoweTHE DILLINGER ESCAPE PLAN (USA) Math-Core
Kiedyś mówiono o nich "metalowi matematycy". Dziś takie określenie już nie jest uprawnione, bo genialny The Dillinger Escape Plan kosmicznie rozwinął się pod względem artystycznym od czasów przełomowej płyty "Calculating Infinity" z 1999 roku. Wprawdzie wciąż można znaleźć w ich kawałkach wściekłe krzyki i rwane z matematyczną precyzją riffowe łamańce, ale w numerach kapeli z New Jersey jest dziś miejsce również na wstawki jazzowe, ilustracyjne, balladowe. Że takie zestawienie ma sens, przekonują chociażby płyty "Option Paralysis" i wydana w 2013 roku "One Of Us Is A Killer". The Dillinger Escape Plan to nie tylko znakomita muzyka, to także niezapomniane koncerty. Pełne nieposkromionej energii, szaleństwa na granicy rozsądku. Amerykanie mieli ponownie zaprezentować się u nas na MetalFeście 2013. Niestety, przeszkodził temu wypadek gitarzysty Bena Weinmana. W ramach rekompensaty zjawią się w Polsce na dwóch koncertach klubowych. Tego przegapić po prostu nie wolno! Niesamowite wrażenia gwarantowane.

Maybeshewill (Wielka Brytania) Post-Rock
Sztuką wielką jest malowanie dźwiękami i takie wciągnięcie słuchacza, aby w jego głowie zaczęły pojawiać się rozmaite obrazy. Stworzenie swego rodzaju soundtracku wywołującego całą paletę emocji podczas słuchania i oglądania. Postrockowi i postmetalowi artyści takie cuda czynić potrafią. Kiedy myślimy o zestawieniu post rock / post metal plus Wielka Brytania, myślimy przede wszystkim o doskonałym bandzie Crippled Black Phoenix. Ale warto rozejrzeć się dokładniej, a szybko natrafimy na znakomity instrumentalny kwintet Maybeshewill z Leicester. Istnieją od 2005 roku, lecz pozostają raczej w cieniu. Choć regularnie koncertują, a na koncie mają trzy duże płyty, single, sporo EP-ek (siódemek, dwunastek) oraz kawałków na rozmaitych kompilacjach. Ostatni duży krążek zespołu pochodzi z 2011 roku i nosi tytuł "I Was Here For A Moment, Then I Was Gone", a promuje go genialny klip do kawałka "Critical Distance" (do obejrzenia tu). The Dillinger Escape Plan nie bez powodu wybrali Maybeshewill na support w trakcie europejskiej trasy koncertowej. Warto przyjść na koncert wcześniej i trochę się rozmarzyć, zanim DEP wkroczy na scenę i rozpęta na niej piekło, a na widowni totalne szaleństwo.
www.maybeshewill.net
http://www.facebook.com/mybshwll

Contrastic (Czechy) Death-Metal / Grind-Core
Muzyka czeska to znacznie więcej niż Karel Gott, Jirzi Korn, czy Helena Vondrackova. W światowej klasyce zapisali się Dworzak i Smetana, w alternatywie Plastic People Of The Universe, Iva Bittova. Ale, jak wiedzą wtajemniczeni, u naszych południowych sąsiadów Czechów ekstremalna muza od zawsze ma się doskonale. Ziemia czeska wydała takich tytanów jak Master's Hammer, jak hardcore'owa załoga Thema 11. Grind core / death metal też znalazł za naszą południową granicą dobry grunt do rozwoju. Legendarną nazwą w tym połączeniu gatunków jest Contrastic. Załoga, która powstała w 1993 roku, czyli w 2013 świętuje równiutkie 20. urodziny! Contrastic odrodził się przed rokiem w składzie: Putti, Pölü, Tofü i Třísy. Łoją niemiłosiernie, ale mają do siebie dystans, zaś ich teksty pełne są jajcarskich treści. Będzie głośno, ale i zabawnie. Nieczęsto zdarza się takie połączenie. I najważniejsze, będą grać zupełnie nowe numery!
http://www.contrastic.com/
https://www.facebook.com/Contrastic

Zagrają:
THE DILLINGER ESCAPE PLAN (USA) Math-Core
Maybeshewill (Wielka Brytania) Post-Rock
Contrastic (Czechy) Death-Metal / Grind-CoreKiedy: sobota, 12 październik, 2013/niedziela, 13 październik, 2013
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1/ Warszawa @ Progresja, ul. Kaliskiego 15a

Kluby otworzą drzwi o godzinie 18.30, koncerty zaczną się o godzinie 19.
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż), 90 zł (w dniu koncertu)

Bilety kolekcjonerskie:
Kraków: http://knockoutprod.net/site/bilet/dillinger-escape-plan-krak%C3%B3w
Warszawa: http://knockoutprod.net/site/bilet/dillinger-escape-plan-warszawa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.