Facebook Google+ Twitter

Już wkrótce "Konstelacje" w Teatrze Polonia w Warszawie

We wtorek, 27 sierpnia 2013 roku w Teatrze Polonia w Warszawie odbyła się próba dla mediów sztuki "Konstelacje" autorstwa Nicka Peyne'a. Oficjalna premiera na dużej scenie teatru Krystyny Jandy w najbliższy piątek (30.08.br.) o godz. 19.30.

Grzegorz Małecki i Maria Seweryn - odtwórcy głównych ról w najnowszej premierze Teatru Polonia. / Fot. materiał Teatru Polonia w Warszawie"Konstelacje" to najbardziej popularna sztuka brytyjskiego dramaturga Nicka Peyne'a, która z ogromnym powodzeniem wystawiana jest na scenie londyńskiego Royal Court Theatre. W Warszawie grana będzie w przekładzie Elżbiety Woźniak i w reżyserii Adama Sajnuka, który w maju wystawił na scenie stołecznego Teatru Ateneum "Pocałunek" Gera Thijsa. Podobnie jak tamta sztuka, tak i "Konstelacje" to kameralne, dwuosobowe przedstawienie o trudnych relacjach męsko - damskich, o przeznaczeniu i nieważnych z pozoru wydarzeniach, które potrafią radykalnie zmienić los człowieka, przewartościować jego poglądy.

"Marianne i Roland spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? Nick Payne pokazuje nam różne wersje tej samej historii przy okazji zadając ważne pytania o znaczenie przypadków i wyborów w naszym życiu - czytamy w opisie przedstawienia w Teatrze Polonia. - A w tle matematyka, fizyka kwantowa i teoria kosmosu. Tajemniczy, na wpół poetycki, wzruszający, a momentami niezwykle dowcipny tekst". Główne role w "Konstelacjach" kreują: Maria Seweryn i Grzegorz Małecki, na co dzień aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Scenografię i kostiumy przygotowała Katarzyna Adamczyk, muzykę skomponowali: Michał Lamża i Gwidon Cybulski. Adam Sajnuk zajął się także reżyserią świateł, a animacje są dziełem Magdaleny Ziarnik.

"Konstelacje" Nicka Peyne'a w warszawskim Teatrze Polonia przy ulicy Marszałkowskiej 56 grane będą 31.08. i od 1 do 6 września o godzinie 19.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziwię się, że (chyba) nikt z redakcji W24 nie był na pokazie prasowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa propozycja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.