Facebook Google+ Twitter

Już wkrótce płytowy debiut BiGQueens z Ostrowca Świętokrzyskiego

W poniedziałek, 5 stycznia 2015 roku o godzinie 18.30 w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz pierwszy zostanie zaprezentowana debiutancka płyta miejscowego zespołu BiGQueens.

Plakat zapowiadający promocję płyty zespołu BiGQueens. / Fot. materiał promocyjny zespołu BiGQueensZespół BiGQueens powstał niespełna dwa lata temu z inicjatywy wokalisty Macieja Duńca i gitarzysty Sławomira Checiaka. Początkowo muzycy grali przede wszystkim covery takich wykonawców, jak Bon Jovi, Toto, Bryan Adams, Simple Minds, REM, Whitesnake. Z czasem coraz częściej w ich repertuarze pojawiały się kompozycje autorskie członków zespołu. Podczas dotychczasowej kariery grupa BIGQueens zagrała kilkadziesiąt koncertów, m.in. z grupą Cochise Pawła Małaszyńskiego, zespołami Leash Eye i Kontrabanda. Ostrowczanie wystąpili też na kilku festiwalach, m.in. na Festiwalu Rock Stars - Pozytywna Energia w Katowicach, Festiwalu im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w rodzinnym Ostrowcu Świętokrzyskim, na Festiwalu Dobra Strona Rocka w Warszawie i na Festiwalu Rock - Front w Kielcach. W listopadzie ostrowiecka grupa zaprezentowała się podczas III Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane w Warszawie. Muzycy promowali tam swój maxi singiel, zapowiadający ich pierwszy krążek zatytułowany "Dokąd?".

Na płycie zarejestrowanej w HZ Studio znajdzie się jedenaście autorskich kompozycji utrzymanych w stylu rockowo - popowym. Kilka z nich: "Zostawiam wszystko", "W życiu ciągle się czeka", "Still got the reason" można już usłyszeć w Internecie. Oprócz stałych członków BiGQueens: Macieja Duńca (wokal), Sławomira Checiaka (gitara), Kamila Ruszkowskiego (perkusja), Sylwii Zielińskiej (gitara basowa) i Sebastiana Szymańskiego(instrumenty klawiszowe) na płycie "Dokąd?" gościnnie zagrali i zaśpiewali: Sebastian Pańczyk, Wojciech Kidoń, Jacek Dewódzki, Marek Myszka i Wiktoria Trynkiewicz, która dołączyła na stałe do składu zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Podczas poniedziałkowej promocji będzie można też zobaczyć teledysk do piosenki „Na koniec świata” i kupić płytę zespołu w promocyjnej cenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.