Facebook Google+ Twitter

Już wkrótce Polska wzniesie toast za wolność

Z każdym dniem apel dziennikarzy "Gazety Wyborczej" i "Przekroju", by w "niepolityczny" sposób uczcić 20. rocznicę wolnych wyborów, spotyka się z coraz większym odzewem. Toast będzie można wznieść w restauracjach, centrach kultury, muzeach i... u fryzjera.

Ideogram akcji / Fot. Jacek Gawłowski"Wielkimi krokami zbliża się 4 czerwca. Nie pozwólmy, żeby przez nasze drobne, płytkie "piekiełko" data ta przeminęła bez echa." - czytaliśmy 17 maja na stronie Gazeta.pl. Dziś na liście miejsc, które zapraszają w przyszły czwartek na "freedom minutes",jest już ponad 200 klubów, restauracji, instytucji kultury, a także palmiarnia, szkoła muzyczna i... fryzjer. To właśnie wrocławski Zakład Fryzjersko-Kosmetyczny "Agnieszka" zgłosił się jako jeden z pierwszych i zadeklarował poczęstowanie szampanem klientów i osiedlowych mieszkańców.

Wśród lokali, które zaofiarowały wspólne świętowanie, znalazły się te z największych polskich miast (Warszawa, Łódź, Trójmiasto), jak i z mniejszych miejscowości (Czarnowąsy, Gogołów, Kąty). Absolutnym rekordzistą jest, rzecz jasna, stolica. Na liście znalazło się tu blisko 30 lokali (m.in. Absynt, Cafe Melanż, Mirador, Harenda i Baobab). Zaraz za nią znalazły się Opole (m.in. klub Rampa, Laboratorium i John Bull Pub) i Szczecin (m.in. Cinema Pub, Columbus i Cafe 22). Na gości czekają też kluby we Wrocławiu (m.in. Obsesja, Alibi i Literatka), Łodzi (m.in. In Centro, Le Fabricant i Irish Pub) i Krakowie (m.in. Piękny Pies, Alchemia i Śródziemie).

Lista wciąż jest otwarta. Organizatorzy z równą mocą apelują do organizacji pozarządowych, domów kultury, teatrów, muzeów i lokali gastronomicznych, co do nieformalnych grup (także sąsiedzkich). Wszelkie szczegóły oraz listę już zgłoszonych lokali, można znaleźć na stronie Gazeta.pl i w lokalnych dodatkach do "Gazety Wyborczej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.