Facebook Google+ Twitter

Już wkrótce Światowy Dzień Kota

  • Anna K.
  • Data dodania: 2009-02-13 15:39

Są wśród nich zadbane koty rasowe oraz zwykłe dachowce. Żyjące w domowym zaciszu lub czekające w schroniskach na nowego właściciela. Za kilka dni koty z całego świata obchodzą swoje święto.

 / Fot. Anna L. KaliszewskaŚwiatowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. Święto to, zapoczątkowane we Włoszech, pierwszy raz obchodzone było w Polsce w 2006 roku. A to za sprawą Wojciecha Alberta Kurkowskiego (felinologa, redaktora naczelnego pisma "KOT"), który postanowił spopularyzować Dzień Kota także w naszym kraju. Jak podają media, koty goszczą w niemal jednej trzeciej polskich gospodarstw domowych. Plasuje nas to w światowej czołówce, pod względem liczby tych zwierząt.

Jedną z atrakcji obchodów Dnia Kota jest wybór Kociarza Roku. Tytuł ten przyznają czytelnicy miesięcznika "KOT" osobom, firmom i mediom, będącym szczególnymi przyjaciółmi kotów. W ubiegłym roku wśród laureatów znalazł się prezydent RP Lech Kaczyński. Ponadto organizowane są aukcje, zbiórki pieniędzy na rzecz bezdomnych zwierząt, pokazy kotów rasowych oraz liczne atrakcje dla starszych i młodszych.

W tym roku główne obchody Dnia Kota zaczną się wcześniej - już jutro, czyli 14 lutego w Warszawie. W czasie sobotniej gali zostanie ogłoszony wynik plebiscytu na Kociarza Roku 2008. Odbędzie się także koncert charytatywny i licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na bezdomne koty.

W Krakowie koncert charytatywny z okazji Światowego Dnia Kota odbędzie się 17 lutego. Jest on organizowany przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz Stowarzyszenie „U Siemachy”. Podczas koncertu wystąpi, między innymi, Franciszek Klimek, poeta uhonorowany tytułem Kociarza Roku 2006. Przeprowadzona zostanie także akcja adopcyjna kotów szukających nowego właściciela. Na aukcji można będzie kupić kocie breloczki oraz figurki. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz kotów w krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

Zobacz także: Każde miejsce ma swojego kota

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Alergia na kocią sierść to jeden z największych błędów natury...
Bardzo zgrabnie napisany artykuł, plus ; )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.