Facebook Google+ Twitter

Już wkrótce w księgarniach wywiad z profesorem Bogdanem Chazanem

W przyszłym miesiącu na półkach księgarń pojawi się książka, wywiad – rzeka z jednym z najbardziej znanych obecnie lekarzy, profesorem Bogdanem Chazanem. Opublikuje ją krakowskie wydawnictwo WAM.

Okładka książki - rozmowy z profesorem Bogdanem Chazanem. / Fot. www.wydawnictwowam.plW kwietniu 2014 roku profesor Bogdan Chazan jako dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie odmówił wykonania zabiegu aborcji. Ta jego decyzja wywołała medialną burzę i kontrowersje w wielu środowiskach: od feministycznych poprzez polityczne aż po medyczne. Finalnie doprowadziła ona do zwolnienia lekarza z pracy w szpitalu z powodu złamania przezeń obowiązującego w Polsce prawa regulującego możliwości przeprowadzania aborcji.

Książka "Prawo do życia. Bez kompromisu" będąca zapisem rozmowy ginekologa z Maciejem Müllerem, w której ten ostatni wyjaśnia powody swoje decyzji, szczegółowo rekonstruuje sytuację, w której się znalazł i przedstawia swój manifest ideologiczny jako lekarza, katolika i zwyczajnego człowieka. W tej rozmowie profesor Chazan przywołuje najtrudniejsze przypadki, z jakimi spotkał się podczas swojej praktyki zawodowej. Jednym z ciekawszych wątków poruszanych w tym wywiadzie – rzece jest przemiana, jaką przeszedł profesor Bogdan Chazan z lekarza dokonującego wielu zabiegów usuwania ciąży do kategorycznego przeciwnika tychże, niemalże symbolu, ikony ruchów pro – life.

Sam profesor Bogdan Chazan tak mówi o mającej się ukazać w sierpniu 2014 roku książce: "Ponoszę konsekwencje wyborów, których dokonałem. Moja odmowa była oczywista. Cieszę się, że dziecko mogło się urodzić i godnie umrzeć. Dla krytyków ta rozmowa jest wyjaśnieniem. Dla wspierających - podziękowaniem. Dla wszystkich - zaproszeniem do dyskusji bez uprzedzeń".

Publikację objął patronatem Portal Medycyny Praktycznej mp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Widziałam wywiad z profesorem w telewizji i niestety zniechęcił mnie do siebie. Zarówno postawą, jak i brakiem kultury. Może nie powinnam go oceniać, bo go nie znam, ale nie wzbudził mojego zaufania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba jak najszybciej wydać póki osoba jest na topie. Sprzedaż gwarantowana! Za jakiś czas wszyscy zobojętnieją, zapomną, będą inne sensacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szybko !

Komentarz został ukrytyrozwiń

bobo Uwierzę w szczerość p.Chazana gdy w najbliższych wyborach do sejmu lub senatu nie ujżę jego nazwiska na liście wyborczej,w przeciwnym razie wszystko jasne kampania wyborcz rozpoczęta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/juz-tylko-placz/3d70r

Czytając wstrząsające wynurzenia ojca zmarłego dziecka zaczynam podejrzewać, że przedłużanie procedury i zmuszenie kobiety do donoszenia patologicznego płodu miało na celu nie tyle ochronę (przecież nie było przed czym ochraniać, skoro Chazan wiedział o niemożności przeżycia tego dziecka) życia, ale unaocznienie matce, że metoda in vitro może skutkować czymś o wiele gorszym niż bruzda o której opowiadał ksiądz Franciszek Longchamps de Bérier i przynosi w ogóle opłakane skutki a nawet karę boską za łamanie prawa naturalnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy w tej książce znajdzie się i to:
"Obiecywał miejsce dla dziecka w hospicjum. Kiedy się urodziło, zainteresowaliśmy się tym. Okazało się, że to hospicjum domowe, a cała pomoc polega na tym, że pielęgniarka przychodzi raz dziennie pomóc rodzicom zrobić zastrzyk, zmienić opatrunek."

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/juz-tylko-placz/3d70r

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedny pan Chazan, bardzo biedny.
Trzeba jak najszybciej aż książkę wydać, by jego krzywda krzyczała po wsze czasy.
Szkoda, że tak bardzo jest skupiony na swojej tragedii i nie dostrzega tragedii tych, którym on zgotował swoim egoizmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisali mu gniota,wydrukują za darmo,gdzieś trzeba zarobić te 70 tyś.kary

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepis na otrzymanie deklaracji wiary (jak już ręce mnie sprawne)

- zakolegować się z biskupem, potem wrzucić zszarzałe sumienie do gotującej wody. Do kociołka dodać sok z cytryny. Gotujące się sumienie należy mieszać drewnianą łyżką przez około 20-30 minut. Kociołek musi być odpowiednio duży, aby rosnące pod wpływem temperatury anielskie skrzydła mogły się pomieścić. Po zakończeniu procesu sumienie odcedzić na sitku, a skrzydła powiesić do wyschnięcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę... Jak to fajnie nieraz iść pod prąd w naszym kraju. Można jeszcze na tym parę groszy zarobić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.