Facebook Google+ Twitter

Już wkrótce „Zakochani w Krakowie”

Obchody 750-lecia lokacji miasta Krakowa mają bardzo bogaty program. Zapowiada się szereg imprez na światowym poziomie z udziałem znakomitych twórców.

Próba w Filharmonii Krakowskiej. / Fot. Edyta SowaDziś mieliśmy tylko przedsmak tego, co przygotowało w dniach 1 - 10 czerwca świętujące swój jubileusz miasto. Bo jeśli obejrzana właśnie próba kantaty „Zakochani w Krakowie” robi takie wrażenie, co dopiero będzie się działo piątek, o godzinie 21, na Rynku Głównym, podczas koncertu inauguracyjnego!

Nad tym wielkim, muzycznym przedsięwzięciem Piotr Rubik pracował ze Zbigniewem Książkiem oraz chórem Pro Musica Mundi. Sam kompozytor na pytanie o swe dzieło mówił: - Nie wiem ile trwa cały utwór, ale ok. 100 min. Liczę, że przy tak wspaniałej publiczności i ładnej pogodzie, która jest przewidywana, koncert przedłuży się.

Konferencja prasowa z udziałem twórców. / Fot. Edyta SowaJak dowiedzieliśmy się na zorganizowanej po otwartej próbie konferencji prasowej, prace nad utworami rozpoczęły się rok temu. Najpierw powstało libretto, następnie muzyka. Składają się na nią przeplatające się arie i kuplety. To kolejny projekt Rubika i Książka. I jak obaj stwierdzili być może powstanie kolejny. Kantata balladowa wspomagana przez narratora Jana Nowickiego (również obecnego na konferencji) opowiada historię miasta od powstania, przez czasy jego świetności, upadku po czasy nam współczesne.

Piotr Rubik, poza zaangażowaniem w projekt Janusza Radka i Przemysława Brannego, wyłonił nowych solistów: Zofię Nowakowską, Martę Moszczyńską, Elżbietę Portkę oraz Michała Gasza.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+ :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-) Super materiał +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.