Facebook Google+ Twitter

Już za miesiąc V Bieg Naftowy

13 maja 2007 r. odbędzie się V Bieg Naftowy. Zmagania organizuje na terenie powiatu gorlickiego. Stowarzyszenie „Maraton” wraz ze starostwem powiatowym w Gorlicach i Urzędem Miasta Gorlice.

Ze względu na mały jubileusz i wzbogaconą formułę impreza zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Po raz pierwszy w kraju rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w półmaratonie dla pracowników branż związanych z wydobyciem, eksploatacją i przetwórstwem gazu, ropy naftowej i paliw. Zawodom patronuje prezes PGNiG S.A. Krzysztof Głogowski.


Trasy zostały tak przygotowane, by profesjonaliści, jak i amatorzy mogli sprawdzić się na jednym z trzech dystansów: 21 km(półmaraton), 10 km, 5 km. Konkurencjom dla dorosłych będą towarzyszyć biegi dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych (dystanse od 50 m do 600 m). Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby uczestników sięgającej 1000 zawodników z Polski, ale także ze Słowacji, Niemiec, Czech, Białorusi, Ukrainy, Węgier i Francji.


Start wszystkich biegów przewidziano na 11.30. Bieg główny na dystansie 21 km rozpocznie się w Owczarach w pobliżu zabytkowej drewnianej cerkwi grecko-katolickiej i poprowadzi malowniczą trasą. Meta to rejon obiektów sportowych OSiR w Gorlicach.


Na startujących prócz upominków od sponsorów, pamiątkowych dyplomów i medali będą czekały liczne nagrody, które będzie można wylosować tuż po zakończeniu biegu (m.in. motocykl CHOPPER, rowery górskie, odtwarzacze DVD oraz wysokiej klasy sprzęt sportowy).


Imprezę poprowadzi i będzie komentować Przemysław Babiarz, z redakcji sportowej TVP. Wśród zaproszonych jest legenda polskiej lekkiej atletyki Irena Szewińska, gość honorowego V Biegu Naftowego. Na zakończenie imprezy wystąpi - zespół jazzowy Walk Away.


Festiwal odbędzie się pod patronatem honorowym
Marka Nawary, marszałka województwa małopolskiego,
Mirosława Wędrychowicza, starosty gorlickiego i
Kazimierza Sterkowicza, burmistrza Gorlic.


Więcej informacji na: www.maraton-gorlice.prv.pl, www.biegnaftowy.e-beskidy.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.