Facebook Google+ Twitter

K-31: Cysterna wpadła do rowu

Wczoraj na drodze krajowej nr 31 przewróciła się cysterna przewożąca 30 ton paliwa. Nastąpiło rozszczelnienie zbiornika, z którego zaczął wyciekać ładunek. Skutki tego zdarzenia usuwane były przez wiele godzin.

 / Fot. Przewrócona cysterna/ fot. KPP GryfinoWczoraj przed południem policjantów z Chojny poinformowano o wypadku na drodze krajowej K-31 pomiędzy miejscowościami Mieszkowice a Wierzchlas, gdzie cysterna przewożąca olej napędowy podczas skrętu wpadła w poślizg i wywróciła się do rowu. Pojazd przewoził 30 tysięcy litrów paliwa. W wyniku uderzenia, cysterna została uszkodzona na tyle, że olej zaczął wyciekać. Na miejsce zdarzenia została skierowana policja oraz kilka jednostek straży pożarnej, której funkcjonariusze zabezpieczyli wyciek paliwa.

Do zdarzenia doszło w momencie, gdy kierowca cysterny próbował wyprzedzić dwa jadące przed nim pojazdy. W tym samym czasie kierujący samochodem marki opel zaczął wyprzedzać traktor. Kierowca cysterny, by uniknąć zderzenia zjechał na lewe pobocze, gdzie doszło do wypadku.
Obaj kierowcy byli trzeźwi. Droga w tym czasie była nieprzejezdna, objazd przebiegał przez miejscowości Witnica i Moryń.

Działania zakończono około godziny 1.00 w nocy, po tym jak przepompowano resztę paliwa do podstawionej cysterny.


Za KPP w Gryfinie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A gdzie kierowca opla miał lusterka? Polska rzeczywistość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.