Facebook Google+ Twitter

K jak korupcja! Wirus atakuje

Słowo to opanowało w ostatnim czasie scenę polityczną, środowisko sędziów piłkarskich, ale również grono lekarzy. Którą dziedzinę naszego życia zaatakuje tym razem? Pewnie najmniej spodziewaną, a może przyszedł czas na odwilż?

Pojęcie korupcja stało się ostatnio niestety bardzo popularne. Pochodzi od łacińskiego słowa “corruptio” - zepsucie i oznacza nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści. Niczym bardzo groźny wirus korupcja zaatakowała politykę, potem zaraziła sport, a sport znów politykę i tak w kółko. Zapomniałbym, że również niektórzy lekarze na to chorują. Najgorsze jest to, że nie ma żadnego skutecznego lekarstwa na korupcję. Są tylko krótkotrwałe środki zapobiegawcze i nawet gdy już się cała sytuacja uspokaja pojawia się nagle kolejna epidemia. Ciekawe, co lub kto teraz stanie się ofiarą?

Prokuratura podjęła walkę z korupcją wśród sędziów piłkarskich, którzy brali łapówki. O całej akcji było bardzo głośno w mediach. Wszystko trochę przycichło, aż tu nagle okazało się że w całą sprawę jest zamieszany również jeden z członków zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Wit Ż. Rozpętała się kolejna burza. Skandal. Człowiek uważany za fachowca, komentujący w telewizji decyzje sędziów, został zatrzymany i oskarżony o korupcję w sporcie. Od tego czasu minęły dwa miesiące i w sumie w tym okresie nie było żadnych newsów. Aż tu nagle 22 marca zatrzymany został kolejny sędzia podejrzany o korupcję. I to nie jakiś pierwszy lepszy, ale jeden z najlepszych arbitrów w Polsce, ceniony również na Zachodzie Krzysztof S. W sumie zatrzymano i postawiono zarzuty korupcyjne oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej ponad 60 osobom, wśród których znajdują się również działacze sportowi.

Z każdym następnym zatrzymaniem ważnej postaci w polskim futbolu wydaje mi się, że już nic gorszego nie może mieć miejsca. Jak do tej pory byłem w grubym błędzie. Wciąż jednak pozostaję optymistą i mam nadzieję, że wszystkie chwasty zostaną wyplewione i że ktoś w końcu znajdzie jakiś sposób, skuteczny lek na zatrzymanie szalejącej epidemii korupcyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.