Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33075 miejsce

Kabaret "Klika" na obozie dziennikarskim "Potęga Prasy"

16 sierpnia odbyła się konferencja prasowa dla obozu dziennikarskiego „Potęga Prasy” - „Czy życie przerosło kabaret?”. Dyskutowano o wielu sprawach ważnych zarówno dla państwa, jak i jego społeczeństwa.

 / Fot. Klaudia SowiakKabaret „Klika” to dwóch sympatycznych panów – Antoni Szpak i Marek Sobczak. Zaczęli swoją działalność zawodową w 1978 roku. Czym różnią się od tych kabaretów, które możemy często oglądać w telewizji? Ich skecze mają charakter polityczny. Robią coś, co niewielu ludzi w Polsce potrafi – śmieją się z polityki w sposób lekki i śmieszny, tak aby widz przez chwilę nie przejmował się szarą rzeczywistością.

Pochodzą z Bydgoszczy, jednak najbardziej lubią województwo zachodniopomorskie. - Te tereny mają swój szczególny klimat. Chciałbym właśnie tutaj umrzeć - mówi jeden z członków grupy. Mimo wszystko najbardziej lubią występować w Toruniu. Uważają, że ta miejscowość jako jedyna potrafiła odważnie walczyć satyrą w czasach PRL-u. Z łezką w oku wspominają kameralne występy w małych klubach znajdujących się w piwnicach kamienic.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się kilku występów kabaretu na Pomorzu Zachodnim. Występuje on również na dużych imprezach plenerowych. Jako zachętę do pójścia na kabaret „Klika” polecam przeczytanie kilku felietonów politycznych pana Szpaka i Sobczaka. Można je znaleźć w tygodniku "Angora" lub archiwalnych numerach gazety "Szpilki". Gorąco zachęcam.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) Panowie z Kliki co roku na obozie.
Bardzo ładnie, zgrabnie napisane :)
Nie wiedziałam, że piszą do Angory.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.