Facebook Google+ Twitter

Kabaretus Fraszka świętuje trzy dni

W przyszłym tygodniu (26-28 marca), w stolicy odbędzie się festiwal kabaretowy wymyślony i zorganizowany przez Kabaretus Fraszka. Festiwal z założenia intrygujący, alternatywny, a przez to ciekawy.

Plakat Fraszka Fest / Fot. materiały prasowe Fraszka FestOrganizatorem i głównym bohaterem „Fraszka Fest” jest Kabaretus Fraszka. Sami o sobie mówią „formacja z marginesu polskiego kabaretu” i bez wahania publikują na swojej stronie internetowej negatywne recenzje na swój temat. Są odważni, niezależni, alternatywni, a więc taki festiwal musieli na swoje siódme urodziny przygotować.

26 marzec - Dzień Performacyjny


W pierwszy dzień będzie można zobaczyć Projekt H, Kabaretus Fraszka i Teatr Absurdu „Żżżżż”.
"Projekt H" to nietypowe przedsięwzięcie stworzone przez Grzegorza Halamę. Dlaczego „nietypowe”? Ponieważ nie ma stałego składu oraz repertuaru. Skecze bardzo często są improwizowane lub istnieją tylko i wyłącznie same założenia, które są później realizowane na scenie.

W pierwszy dzień Kabaretus Fraszka zaprezentuje swój najnowszy program „Derwisz czy drwisz?”, złożony z elementów nowych, nieznanych oraz mało znanych.

Na koniec organizatorzy przewidzieli Teatr Absurdu „Żżżżż”, którego autorem jest Władysław Sikora (kiedyś kabaret Potem, dzisiaj Adin) i Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. „Żżżżż” jest parodią alternatywnego teatru, posługuje się patosem i groteską, a także jest bardzo dynamiczny. Organizatorzy zapewniają „prawdziwą ucztę duchową”.

27 marzec - Dzień Audialny


Drugi dzień to występy "Grupy Skiflowej Zacier", "Łowcy.Bend", "Ja mmm chyba ściebie" oraz "Fraszki".

"Grupa Skiflowa Zacier" powstała w 1984 roku i jest tworem m.in. muzycznym, poetyckim, prowokacyjnym i pijackim. W dorobku Zaciera są piosenki o różnej tematyce (zazwyczaj unikalnej). W jego repertuarze są rzeczy szokujące, wulgarne i stroniące od banału. Na „Fraszka Fest” wystąpi jako „Zacier Light”.

Kolejną atrakcją tego wieczoru będzie grupa "Łowcy.Bend", czyli muzyczny projekt kabaretu "Łowcy.B". Jak informują organizatorzy, "Łowcy.Bend" to „specjalny projekt muzyczny, w którym kabaret gra, śpiewa i tworzy coś, co nie mieści się w odtwarzaczu".

Koncert tego dnia da również "Punkowa Grupa Rozweselająca", czyli "Ja mmm chyba ściebie", w której skład wchodzą Mariusz Kałamaga, Sławomir Szczęch, Przemysław Zeliasz-Hoang, Sławomir Wierny oraz Jakub „Mięso” Wesołowski. Zespół postawił sobie zadanie, aby było „fest miło”.

Na koniec dnia audialnego odbędzie się koncert „Fraszka Unplugged”, w którym Kabaretus Fraszka zaprezentuje zapomniane znane i lubiane numery, ale w nieco innej formie.

28 marzec - Dzień Eksperymentalny


Kabaretus Fraszka przygotował na koniec festiwalu projekt „ASZKA KA A”. Jest to rozrachunkowy program jubilata, który na swoje siódme urodziny zwrócił się do wielu kabaretów (od Neo-Nówki po Formację Chatelet) o napisanie „kolejnego skeczu Fraszki”. Jak informuje organizator, kabaret „otrzymał w ten sposób kilkanaście spojrzeń na swoją działalność”. Napisane skecze zostaną wystawione według wskazań autorów. „ASZKA KA A” będzie zagrany tylko jeden raz.

Jak zdobyć bilety


Pierwsze dwa dni kabaretowego spotkania (26-27 marca) odbędą się w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki (VI piętro) o godz. 19.00. Bilety po 23 zł. W trzeci dzień (28 marca) „Fraszka Fest” przenosi się do Domu Kultury Śródmieście (ul. Smolna 9). Na ten dzień nie można kupić biletu, ale można wygrać zaproszenie. W jaki sposób? Np. wypełniając ankietę na stronie www.fraszka.com, wygrywając konkurs na stronie internetowej Comedy Central lub w konkursach, które będą przeprowadzane w pierwsze dwa dni festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.