Facebook Google+ Twitter

"Kac Wawa". Widzowie już nie chcą oglądać tandety

Dawno nie było w polskiej kinematografii takiego niewypału jak film "Kac Wawa". Film, który miał być kiepską produkcją dla mas, niespodziewanie stał się jednak symbolem tego, że masie nie można już wcisnąć wszystkiego.

 / Fot. Materiały promocyjneW poniedziałek informacja gruchnęła niczym grom z jasnego nieba: chyba po raz pierwszy w historii polskiego show biznesu producent filmowy chce podać do sądu krytyka i dziennikarza. Cóż za akt desperacji, jako reakcja na miażdżącą wręcz krytykę. Filmowiec przyznał także, iż przez niepochlebną opinię stracił część wpływów.

Termin "polska komedia" stał się dla wielu synonimem tandety, kiczu i beznadziejności. "Kac Wawa" to film bez wątpienia wyjątkowo zły. W porównaniu z innymi polskimi komediami (dajmy na to z zeszłorocznym "Los Numeros", który był tylko "kiepski"), zaniża poziom do nieznanego do tej pory poziomu.

To jeden z tych obrazów, który powoduje utratę wiary w polską sztukę (?) filmową. Pokazuje, że kolejne produkcje robi się tylko w celu szybkiego i bezrefleksyjnego zarobku na masowych zjadaczach popcornu. Jakiekolwiek walory artystyczne, profesjonalna gra aktorska, wysublimowany humor, nie są tu istotne. Występuje tu ta sama, co zawsze, garstka aktorów, grających już właściwie każdą możliwą rolę, w każdym po kolei filmie.

Brawo dla Tomasza Raczka. Po obejrzeniu filmu powiedział to, co wielu mogłoby mówić po wydaniu 20 zł za bilet. Spełnił swoją zawodową powinność. Warto dodać, że film obejrzał na "zwykłym" ogólnodostępnym seansie, wyczuwając klapę "Kac Wawa" producent nie zorganizował bowiem nawet pokazów prasowych!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

krzysztof5426
  • krzysztof5426
  • 15.03.2012 18:24

Zastanawiałem się czy nie złożyć reklamacji na podstawie ustawy konsumenckiej.
Widzom po wyjściu z kina należy zwracać za bilety i wypłacać odszkodowanie za stracony czas.
Dawno nie widziałem tak schrzanionego filmu.
Realizatorom brak znajomości podstawowych zasad warsztatu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pawel  kobylinski
  • pawel kobylinski
  • 15.03.2012 13:43

Jesli zajdzie taka potrzeba to w sadzie poswiadcze ze Tomasz Raczek mowil absolutna prawde .Towar jest nieswiezy i reklamacja w kasie kina powinna byc uwzgledniona .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.