Facebook Google+ Twitter

Kacper nadal szuka genetycznego bliźniaka

11 listopada odbędzie się druga akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Kacpra i innych.

 / Fot. Fundacja DKMS PolskaKacper szuka genetycznego bliźniaka aby wygrać z białaczką.


Kacper Trojanowski na 12 lat i choruje na przewlekłą białaczkę szpikową. Szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku. Niestety wśród 21 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie nie ma genetycznego bliźniaka Kacpra.

Dlatego 6 października Zespół Szkół nr 1 wraz z rodziną Kacpra i fundacją DKMS Polska zorganizował Dzień Dawcy Szpiku. Zarejestrowało się wówczas 562 nowych potencjalnych dawców.Władze miasta i szkoły, do której uczęszcza Kacper, nadal pomagają potrzebującym pacjentom. Kolejna akcja rejestracji odbędzie się 11 listopada. Podczas uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości w ratuszu działał będzie punkt rejestracji potencjalnych dawców.

Zarejestrować będzie się mógł każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi).

Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu ze śluzówki, z wewnętrznej strony policzka.

Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu.

– Zwracam się z ogromną prośbą: zarejestruj się! Może to właśnie Ty pomożesz mi wygrać z chorobą! Będę szczęśliwy jeśli wiele osób zechce przyjść i się zarejestrować! – mówi Kacper.


Rejestracja potencjalnych dawców:

Data: 11 listopada 2013r.
Godziny: 10:00 – 14:00
Miejsce: Ratusz
Adres:Rynek 1, KościanWszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.


Każdy z Nas może zostać cichym bohaterem i podarować komuś życie.

Szpik dawcy – To jedyne lekarstwo, To nadzieja, To życie!
Możesz pomóc nie wychodząc z domu.


Wejdź na stronę http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html i zarejestruj się jako potencjalny dawca!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.