Facebook Google+ Twitter

Kaczmarek kolejny raz oskarżany przez PiS

Jak donosi trójmiejska Gazeta Wyborcza, politycy z pomorskiego PiS oskarżają Janusza Kaczmarka o zdławienie śledztwa dotyczącego sopockiej spółki Centrum Haffnera, której wiceprezesem jest jego ojciec.

Czyżby Janusz Kaczmarek miał problem? / Fot. PAP/Tomasz GzellMieliśmy już potyczkę polityczną "na dziadka z Wermachtu". Teraz przyszedł czas ataku PiS na innego polityka z użyciem tej metody. Tym razem, PiS sięgnął do kariery zawodowej ojca byłego ministra spraw wewnętrznych Janusza Kaczmarka. Partia rządząca zarzuca byłemu ministrowi, że umarzał wszystkie postępowania dotyczące jego bliskich. Już podczas samorządowej kampanii wyborczej PiS alarmował o wyjątkowo niskich wycenach gruntów, na czym gmina miała stracić około 20.5 mln złotych.

Choć jeden z posłów przyznał, że o pracy Kazimierza Kaczmarka wie od dawna, uznał, że dopiero teraz pojawiły się podejrzenia o ewentualnym wpływie jego syna na prokuratorskie śledztwa. Wczoraj zaapelował do premiera oraz prokuratury o zbadanie nieprawidłowości jakie powstać mogły w wyniku tych działań. Potwierdziła to wicewojewoda pomorski Aleksandra Jankowska.

Spółka Centrum Haffnera jest jednym z głównych inwestorów przebudowujących Sopot. Dzięki ich działaniom powstanie wkrótce Dom Zdrojowy przy molo oraz tunel przy ulicy Grunwaldzkiej. Do udziałowców spółki należą m. in. gmina Sopot - która przekazała grunty, bank PKO i spółka NDI.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Taka spółka może być bardzo wydajną pompą dla państwowych pieniędzy. Wszystko jest możliwe. Ciekawe czego dotyczyło śledztwo? Jakie były zarzuty i z jakiego oficjalnie powodu je umorzono?

Komentarz został ukrytyrozwiń

polityka jest niesamowicie brudna (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.