Facebook Google+ Twitter

Kaczmarek: TVP uległa Amwayowi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-13 22:36

Kompozytor Jan A.P. Kaczmarek jest oburzony zablokowaniem pokazu filmu "Witajcie w życiu" na 25. Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Na pokaz filmu nie wyraziła zgody Telewizja Polska, która jest właścicielem praw do filmu. Dokument o metodach korporacji Amway w reżyserii Henryka Dederki jest tak zwanym "półkownikiem" od 12 lat kiedy to Amway wytoczył proces producentom filmu.

Laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek, który jest jurorem na warszawskim festiwalu powiedział dziennikarzom, że mamy do czynienia z łamaniem zasad demokracji. "Nagle pojawia się święta krowa, która rzekomo nie podlega krytyce, o której nie wolno nakręcić filmu, który nie jest apologetyczny, tylko w takiej sytuacji ten film się zdejmuje" - powiedział kompozytor.

Dodał, że jest zaskoczony decyzją Telewizji Polskiej. "Nikt nam niczego właściwie nie wyjaśnił, domyślam się, że to wynik presji Amwaya. Chcę wyrazić swoje obywatelskie oburzenie" - dodał wybitny kompozytor.

Jan A.P. Karczmarek dodał, że tego rodzaju cenzura jest nieskuteczna w czasach powszechnego dostępu do internetu. "Pozostaje nam odesłać wszystkich na "youtube", gdzie film "Witajcie w życiu" jest dostępny" - dodał.

Jan A.P. Kaczmarek jest przewodniczącym w Konkursie Międzynarodowym Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Laureat Oscara za muzykę do filmu Marzyciel Marca Fostera, pracuje od lat w Hollywood i należy do najbardziej cenionych na świecie współczesnych polskich artystów. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej i Polskiej Akademii Filmowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.