Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Bieńkowska przyszła na gotowe, projekty były już zatwierdzone przez Brukselę

Jarosław Kaczyński poinformował, że Elżbieta Bieńkowska rozpoczęła pracę w rządzie w momencie, gdy projekty wydatkowania środków unijnych, przygotowane przez PiS, były już zatwierdzone przez Brukselę. „Przyszła na gotowe” – twierdzi prezes PiS.

 / Fot. PAPPrezes PiS ma bardzo złe zdanie na temat działalności minister Bieńkowskiej. W jego opinii jej działalność nie zasługuje na więcej niż na trójkę. "Dużo częściej zdarza się dwójka, czyli mierny, wcale nierzadko niedostateczny". Umniejszył także zasługi Bieńkowskiej, jeśli chodzi o przygotowanie projektów dotyczących wydatkowania środków unijnych, zaznaczając, że gdy Bieńkowska obejmowała stanowisko, projekty na lata 2007 -2013 były już zatwierdzone przez Brukselę. Wg Kaczyńskiego winą Bieńkowskiej jest też „marginalizacja ściany wschodniej i uboższych regionów kraju”.

Natychmiast na słowa Kaczyńskiego zareagowało ministerstwo rozwoju regionalnego, wpisując na Twitterze: „Jarosław Kaczyński nieustannie mija się z prawdą […] Kaczyński "zostawił w spadku nie projekty, ale nazwy projektów" i myli projekty programów operacyjnych z inwestycjami. Trudno więc mówić o zatwierdzonych przez Brukselę projektach, skoro ich nie było.

Mimo tych argumentów, Tomasz Poręba, europoseł PiS na konferencji prasowej podtrzymał, że środki europejskie są marnowane, zwłaszcza te przeznaczone na kolej, internet szerokopasmowy, drogi szybkiego ruchu, innowacyjność, kapitał ludzki. Poinformował też, że Polska jest na ósmym miejscu w Europie pod względem wykorzystania środków unijnych.

Poseł Izabela Kloc zarzuciła Elżbiecie Bieńkowskiej, że nie zadbała o środki unijne dla Śląska, choć to region, z którego pochodzi. Poseł Andrzej Adamczyk zasugerował, że minister Bieńkowska powinna przedstawić program naprawczy dla firm, które poniosły straty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

"Politycy PIS-u często przypominali, że są autorami projektów." - rzecze p.o. Hofman.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka
"Tusk, to pospolity plagiator."

Kocham, jak to łatwo powiedzieć... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk nieustannie żeruje na cudzych projektach. Mnóstwo pożytecznych ustaw opozycji przedstawianych w sejmie jest odrzucana lub niedopuszczana do procedowania. Po jakimś czasie wypływają projekty, które po kosmetycznych zmianach już są autorstwa PO.Tusk, to pospolity plagiator.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyszla na gotowe? To dlaczego pan, szanowny panie prezesie nie dokonczyl tego co przygotowal? Niech pan przestanie bredzic!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ jerzy Konopka
"Nie ma do czego się odnosić, ponieważ " fachowcy " Tuska zmuszeni są kłamać, aby zachować stanowiska, bo mogłoby wyjść na jaw, że mieli gotowe projekty i sami niewiele pracowali."

Panie Jerzy, każdy niezawisły "piarowiec", nawet Magda Wieczorek powie Panu, że Pan "bzdurzy"... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma do czego się odnosić, ponieważ " fachowcy " Tuska zmuszeni są kłamać, aby zachować stanowiska, bo mogłoby wyjść na jaw, że mieli gotowe projekty i sami niewiele pracowali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://fakty.interia.pl/polska/news-jest-odpowiedz-na-zarzuty-pod-adresem-minister-bienkowskiej,nId,1063799

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka

Czy zechciałby Pan odnieść się nie tylko do mojego komentarza, ale i do tego?
http://fakty.interia.pl/polska/news-jest-odpowiedz-na-zarzuty-pod-adresem-minister-bienkowskiej,nId,1063799

Komentarz został ukrytyrozwiń

Politycy PIS-u często przypominali, że są autorami projektów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Eurodeputowany Poręba powinien szkolić urzędników samorządowych PiS jak pisać wnioski o dotacje unijne . Tam gdzie rządzi PiS najwięcej wniosków jest odrzucanych .Te poprawki wykonuje ministerstwo .
Na wydawanie pieniędzy jest czas do końca 2015 roku . Wszystkie pieniądze są rozdysponowane .
Dlaczego oni tak kłamią ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.