Facebook Google+ Twitter

Kaczyński chce sięgnąć do kieszeni tych, którzy mają pałace i wille

Legendarny Janosik zabierał bogatym i dawał biednym. Współczesny polityk chce być dla własnych celów legendarnym Janosikiem. Jak dojdzie do władzy – sięgnie do kieszeni bogaczy, bo oni muszą się złożyć miliardami na wielkie potrzeby Polski. A w pierwszym rzędzie PiS, mając władzę - zniesie reformę emerytalną i pracę do 67 lat.

Jarosław Kaczyński chce zwyciężyć i przejąć władzę. Nie wie tylko, kiedy i jak. Ale wie, że zwycięży. I nawołuje do okrzyków: "Zwyciężymy! Zwyciężymy!" Tak było niedawno pod Pałacem Prezydenckim. Teraz mówi inaczej. Możemy zwyciężyć razem ze Zbigniewem Ziobrą.

Ziobro jednak nie chce z prezesem zwyciężać. Odmówił powrotu do PiS i chce iść własną drogą. A Prezes nie traci nadziei. I na zwycięstwo. Będąc w Piotrkowie Trybunalskim, zapowiedział, że jak przejmie władzę - Polacy będą mieli życie klawe. Przede wszystkim PiS zniesie reformę emerytalną Tuska.

Rozwiąże trudne problemy finansów publicznych. Odbierze miliardy bogatym, odda biednym i zapełni pustą kasę państwa. Bogaci w ten sposób wydobędą Polskę z wielkiego zadłużenia. Ale to nie wszystko. Według prezesa Kaczyńskiego, w Polsce są sfery, które – jak określił - zupełnie nieopodatkowane. Z tych sfer "można wyciągnąć wiele miliardów złotych", bez obciążania przeciętnego Polaka.

Argumentował - czytamy we "Wprost": "Chcemy wyraźnie powiedzieć, że z takich spraw jak leki, jak emerytury, my po prostu chcemy się wycofać. Te decyzje chcemy zmienić, bo można sięgać także do głębokich kieszeni" - mówił prezes PiS mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego.

Wymienił w tym kontekście również m.in. możliwość opodatkowania banków "w bardzo umiarkowany sposób", wprowadzenia podatków "od luksusu, od wielkich pałaców, willi". Według niego ci, którzy "mają tak dużo w tej trudnej sytuacji spokojnie mogą się złożyć na to, co jest w tej chwili bezwzględnie potrzebne".

"Zadłużyliśmy się niepotrzebnie"


Prezes pochylił się nad losem ludzi słabych, chorych, biednych i emerytów. W kraju jest wiele procesów gospodarczych bardzo dolegliwych, które dotykają naszych kieszeni, które "niestety bardzo mocno biją" w tych ludzi. Jego zdaniem wynikają one z tego, że prowadzono przez kilka lat "skrajnie nieodpowiedzialną politykę gospodarczą", w szczególności w sferze finansów publicznych.

Przekonywał - zadłużyliśmy się niepotrzebnie na kilkaset miliardów złotych i teraz "trzeba zabierać pieniądze różnym grupom" po to, żeby się z tego ratować. Wymienił przy tym: podwyżki leków, likwidację szkół o sądów w mniejszych miejscowościach. Według niego w Polsce jest także wielki kryzys inwestycji, szczególnie inwestycji publicznych; kryzys wynikający z "kompletnego rozkładu państwa", co - jego zdaniem - jest wynikiem "polityki tego rządu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Kubuś Puchatek
  • Kubuś Puchatek
  • 27.04.2012 14:16

Nie zapomnijmy jeszcze o podatku od przekleństw, kichnięć i ziewania, dajmy jeszcze parę plusów temu panu od okładania giełdy VATem, i wszyscy będziemy szczęśliwi :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
trok
  • trok
  • 23.04.2012 10:53

Zabieranie bogatym i oddawanie biednym.Janosik,Robin Hood czy bolszewik?

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 23.04.2012 06:30

niech weźmie za mordę szarańczę w sutannach i darmozjadów z telewizji którzy za gadanie bredni biorą po 100000 zł a fachowiec z językiem angielskim pracuje w ochronie za1300 na miesiąc ,wróc komuno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A na końcu przyłączy do Polski Niderlandy!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 23.04.2012 02:08

Do Autora. My to wszystko już wiemy - od Tuska. Szkoda czasu i atłasu na tą ekonomię polityczną. Wymyślanie wciąż nowych podwyżek, a to na to, a to na tamto zbrzydło wszystkim. Przestajemy już nawet bać się Maciarewicza. Najcierpliwsi ludzie bowiem mówią: dość frymarczenia bytem Narodu! Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Należy opodatkować koncerny podatkiem od wartości rynkowej akcji oraz opodatkować operacje giełdowe podatkiem VAT.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.