Facebook Google+ Twitter

Kaczyński chce sięgnąć do kieszeni tych, którzy mają pałace i wille

Legendarny Janosik zabierał bogatym i dawał biednym. Współczesny polityk chce być dla własnych celów legendarnym Janosikiem. Jak dojdzie do władzy – sięgnie do kieszeni bogaczy, bo oni muszą się złożyć miliardami na wielkie potrzeby Polski. A w pierwszym rzędzie PiS, mając władzę - zniesie reformę emerytalną i pracę do 67 lat.

Jarosław Kaczyński chce zwyciężyć i przejąć władzę. Nie wie tylko, kiedy i jak. Ale wie, że zwycięży. I nawołuje do okrzyków: "Zwyciężymy! Zwyciężymy!" Tak było niedawno pod Pałacem Prezydenckim. Teraz mówi inaczej. Możemy zwyciężyć razem ze Zbigniewem Ziobrą.

Ziobro jednak nie chce z prezesem zwyciężać. Odmówił powrotu do PiS i chce iść własną drogą. A Prezes nie traci nadziei. I na zwycięstwo. Będąc w Piotrkowie Trybunalskim, zapowiedział, że jak przejmie władzę - Polacy będą mieli życie klawe. Przede wszystkim PiS zniesie reformę emerytalną Tuska.

Rozwiąże trudne problemy finansów publicznych. Odbierze miliardy bogatym, odda biednym i zapełni pustą kasę państwa. Bogaci w ten sposób wydobędą Polskę z wielkiego zadłużenia. Ale to nie wszystko. Według prezesa Kaczyńskiego, w Polsce są sfery, które – jak określił - zupełnie nieopodatkowane. Z tych sfer "można wyciągnąć wiele miliardów złotych", bez obciążania przeciętnego Polaka.

Argumentował - czytamy we "Wprost": "Chcemy wyraźnie powiedzieć, że z takich spraw jak leki, jak emerytury, my po prostu chcemy się wycofać. Te decyzje chcemy zmienić, bo można sięgać także do głębokich kieszeni" - mówił prezes PiS mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego.

Wymienił w tym kontekście również m.in. możliwość opodatkowania banków "w bardzo umiarkowany sposób", wprowadzenia podatków "od luksusu, od wielkich pałaców, willi". Według niego ci, którzy "mają tak dużo w tej trudnej sytuacji spokojnie mogą się złożyć na to, co jest w tej chwili bezwzględnie potrzebne".

"Zadłużyliśmy się niepotrzebnie"


Prezes pochylił się nad losem ludzi słabych, chorych, biednych i emerytów. W kraju jest wiele procesów gospodarczych bardzo dolegliwych, które dotykają naszych kieszeni, które "niestety bardzo mocno biją" w tych ludzi. Jego zdaniem wynikają one z tego, że prowadzono przez kilka lat "skrajnie nieodpowiedzialną politykę gospodarczą", w szczególności w sferze finansów publicznych.

Przekonywał - zadłużyliśmy się niepotrzebnie na kilkaset miliardów złotych i teraz "trzeba zabierać pieniądze różnym grupom" po to, żeby się z tego ratować. Wymienił przy tym: podwyżki leków, likwidację szkół o sądów w mniejszych miejscowościach. Według niego w Polsce jest także wielki kryzys inwestycji, szczególnie inwestycji publicznych; kryzys wynikający z "kompletnego rozkładu państwa", co - jego zdaniem - jest wynikiem "polityki tego rządu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Kubuś Puchatek
  • Kubuś Puchatek
  • 27.04.2012 14:16

Nie zapomnijmy jeszcze o podatku od przekleństw, kichnięć i ziewania, dajmy jeszcze parę plusów temu panu od okładania giełdy VATem, i wszyscy będziemy szczęśliwi :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
trok
  • trok
  • 23.04.2012 10:53

Zabieranie bogatym i oddawanie biednym.Janosik,Robin Hood czy bolszewik?

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 23.04.2012 06:30

niech weźmie za mordę szarańczę w sutannach i darmozjadów z telewizji którzy za gadanie bredni biorą po 100000 zł a fachowiec z językiem angielskim pracuje w ochronie za1300 na miesiąc ,wróc komuno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A na końcu przyłączy do Polski Niderlandy!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Benedykt Present
  • Benedykt Present
  • 23.04.2012 02:08

Do Autora. My to wszystko już wiemy - od Tuska. Szkoda czasu i atłasu na tą ekonomię polityczną. Wymyślanie wciąż nowych podwyżek, a to na to, a to na tamto zbrzydło wszystkim. Przestajemy już nawet bać się Maciarewicza. Najcierpliwsi ludzie bowiem mówią: dość frymarczenia bytem Narodu! Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Należy opodatkować koncerny podatkiem od wartości rynkowej akcji oraz opodatkować operacje giełdowe podatkiem VAT.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.