Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Dbajmy o bezpieczeństwo i status Polski

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Słupsku zainaugurowała cykl spotkań ze studentami, zatytułowany "Ważni i Popularni".

Na spotkaniu ze studentami Jarosław Kaczyński pojawił się w towarzystwie słupskiej posłanki Jolanty Szczypińskiej. / Fot. Mateusz SienkiewiczSpotkanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz studentów Akademii Pomorskiej odbyło się pod hasłem analizy stosunków międzynarodowych prowadzonych aktualnie przez Polskę. W czasie swojego wystąpienia Kaczyński zwrócił uwagę na bezpieczeństwo militarne, gospodarcze i energetyczne.
- Znajdujemy się w sytuacji zagrożenia restauracją stosunków, jakie miały miejsce w tej części Europy w latach 1795-1918 oraz 1939-1989 - stwierdził.

Były premier podkreślił, że silne stosunki z NATO i USA to podstawa, gdyż Amerykanie są jedyną siłą na świecie mogącą przeciwstawić się Rosji. - Tarczę antyrakietową należy głównie rozpatrywać w aspekcie politycznym a nie militarnym.

W czasie swojego wystąpienia, Jarosław Kaczyński przekonywał studentów, iż ważnym aspektem polskiej polityki zagranicznej jest zabezpieczenie się przed użyciem broni energetycznej, a więc stworzenie na terytorium naszego państwa gazoportu. - Trzeba prowadzić politykę podmiotową, a nie klientystyczną - powiedział prezes PiS-u kwitując to zagadnienie. - Polska jest państwem suwerennym, ale zapomnianym. Należy podkreślać ten fakt - dodał.

Kaczyński wyraził przekonanie, że nowy prezydent USA nie jest nową siłą w tym kraju - to ekipa Clintona wraz z Billem Gates'em.

- Kiedyś wykładałem na uniwersytecie. To było dawno, Państwa nie było jeszcze wtedy w planach. / Fot. Mateusz SienkiewiczNie obyło się bez uszczypliwych uwag w stosunku do premiera Tuska i obecnego rządu. Były Prezes Rady Ministrów stwierdził, że koalicja PO i PSL "nie potrafi podejmować decyzji, albo ich zaniechała".

W części poświęconej na pytania ze strony zgromadzonych, pojawiła się kwestia poparcia wprowadzenia 50-procentowych ulg dla studentów na przejazdy środkami komunikacji zbiorowej. Spotkała się ona z gorącym poparciem Kaczyńskiego, który uznał, że brak ulg oznacza ograniczanie dostępu do nauki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.