Facebook Google+ Twitter

Kaczyński do dziennikarza TVN: "Dobrze jest być polskim dziennikarzem"

Prezes PiS podczas wtorkowej konferencji prasowej wyraził opinię na temat jednego z dziennikarzy TVN-owskich "Faktów", Jakuba Sobieniowskiego.

Sonda

Czy stacja TVN jest obiektywna?

 / Fot. PAP/Darek DelmanowiczDziennikarz zapytał Kaczyńskiego o jego opinię na temat kanclerz Niemiec, Angeli Merkel, o której prezes w swojej niedawno wydanej książce wyraził niezbyt pochlebną opinię. Lider PiS napisał, że wybranie Merkel na kanclerza "nie było zbiegiem okoliczności". Sobieniowski na konferencji prasowej dopytywał prezesa o jego wypowiedź. Kaczyński z niechęcią odniósł się do swojej publikacji, pytając jednocześnie dziennikarza, czy jest "redaktorem polskim, czy niemieckim". "Zdumiewa mnie ta dbałość (w zajmowaniu się tematem Merkel - przyp. red.), która jest całkowicie asymetryczna. Zapewniam pana, że gdyby pani Merkel zechciałaby w jakiejś swojej książce coś napisać o mnie, to niemieccy dziennikarze by o to nie pytali" - powiedział prezes.

Zobacz najchętniej czytane artykuły Michała Wróblewskiego

Postawę Sobieniowskiego ocenił także rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Adam Hofman. Polityk poddał w wątpliwość rzetelność dziennikarza TVN, a materiały przez niego przygotowywane ocenił jako "negatywne" i "manipulacyjne". "Apeluję do właściciela stacji TVN, aby na ostatnie dni kampanii redaktor Jakub Sobieniowski nie pracował" - cytuje rzecznika PiS portal onet.pl. Hofman zaznaczył, że mówi to wyłącznie ze względu "na troskę o tę stację".

Czytaj także: PO pyta: Tusk czy Kaczyński? "Wyborcy muszą wiedzieć jaka jest stawka"

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (55):

Sortuj komentarze:

Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 06.10.2011 00:53

Panie Wink i inni - rzecz w tym, że Polak powinien trzymać stronę Polaka, nie inaczej. Tak robią inni. Niemcy w niedawnej przeszłości dużo i nieprzychylnie pisali o braciach Kaczyńskich ale nie słyszałam aby Niemcy - dziennikarze Niemców - polityków o to pytali albo za to strofowali. Też uważam, że gdyby Angela Merkel napisała coś krytycznego o J. Kaczyńskim żaden niemiecki dziennikarz by o to nie spytał, żaden nie zgłosiłby do tego jakichkolwiek uwag. >Robienie< we własne łóżko to specjalność polityków i zwolenników PO. Ale sąsiedzi za serwilizm polityków nie szanują. I to płaszczenie nie przyniesie niczego dobrego. Już się o tym przekonał D. Tusk przy okazji śledztwa >rosyjsko - polskiego<.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 05.10.2011 19:30

dobrze jest byc politykiem pisu.majom sie dobrze za nic nie odpowiadajom jedynie przed swoim atamanem.nimogym sie doczkac gdo po przegranych wyborach zasili pjn

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 05.10.2011 18:32

Hofman znowu coś palnął,ten to się mamie udał.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 05.10.2011 18:27

Ja kładłem się ze śmiechu, kiedy wczoraj oglądałem Hofmana w "Kropce nad i", tłumaczącego Kaczynskiego w ten sposób. "Ustawia sobie Merkel"....

Komentarz został ukrytyrozwiń
bob
 • bob
 • 05.10.2011 17:19

panie Hofmanek ! Kaczyński to sobie może ustawiać wazony u mama albo takich przygłupów jak pan - a nie Kanclerz Niemiec

Komentarz został ukrytyrozwiń
bob
 • bob
 • 05.10.2011 17:16

ten przygłup chciałby, aby dziennikarze pytali go tylko o to ,co sam chce inaczej zaczyna ich straszyć wystawiając się na pośmiewisko i kompromitując Polskę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wg.pana Hofmana, ktory był zaproszony przez Monike Olejnkik do programu "kropka nad i" - pan prezes "ustawia sobie" panią Merkel na przyszłość: na czasy, kiedy będzie premierem mocarstwa dyktującego warunki istnienia wszystkim krajom UE.
Jak widać - prezes polubił kiboli, a przyjął za właściwy sposób w przekonaniu, że taki posób załatwiania spraw miedzyludzkich jest właściwy również w polityce międzynarodowej.
I tak sie to - nomen omen - kojarzy: gospodarstwo, gdzie kaczki mają swodobny dostęp do całego podwórka i ogrodu - jest najbardziej zafajdany, zabłocony, zryty dziobami i cuchnący. Dlatego kaczki się izoluje na specjalnie wydzielonym terenie.

A patrząc na pana Kaczyńskiego - widzę i słyszę Gołasa:
http://www.youtube.com/watch?v=IqdAbnnQm14

Komentarz został ukrytyrozwiń
anty pis
 • anty pis
 • 05.10.2011 15:57

Kaczyński = kibole,ostatnio ta banda wyzywała dzieci z Polonii .A PIS jest ich obrońcą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że dla prezesa jeśli ktoś go zapyta o sprawy rosyjskie to jest rosyjskim dziennikarzem, jeśli o francuskie to francuskim, a jeśli no o jakąś historię z Australii, to jak nic dziennikarz jest australijski? "Naprawdę polscy" dziennikarze to się interesują wyłącznie tym co w Polsce tak?

No to teraz już będę wiedział. - Jak się mnie np zapyta policjant z drogówki o to czy w Czechach też tak bym pojechał, to go od razu "załatwię" pytaniem czy on jest policjantem polskim czy czeskim. :D
A jak ktoś spyta czy słyszałem o katastrofie np. w Japonii to go zastrzelę pytaniem kiedy obywatelstwo zmienił. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze Kaczor nie nauczył się ,że tylko Rydzyk go popiera .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.