Facebook Google+ Twitter

Kaczyński do dziennikarza TVN: Jest pan z polskiej czy niemieckiej redakcji?

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2011-10-04 23:04

4 października przed południem, podczas konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński odmówił udzielenia odpowiedzi na pytanie zadane przez Jakuba Sobieniowskiego, dziennikarza "Faktów" TVN. "Warto być polskim dziennikarzem" - powiedział.

źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jaroslaw_Kaczynski_UW.JPG / Fot. WikipediaSobieniowski zadał Kaczyńskiemu pytanie o Angelę Merkel i o przemyślenia prezesa PiS, dotyczące kanclerz Niemiec i zawarte w najnowszej książce. "Czy Angela Merkel jest tak nieprzyjazna Polsce, że zasługuje, by mówić o niej "wiem, ale nie powiem"? - zadał pytanie dziennikarz.

"Jestem zmuszony zapytać pana, z jakiej pan jest redakcji: polskiej czy niemieckiej?" - usłyszał w odpowiedzi. "Fakty TVN, przedstawiałem się" - odparł Sobieniowski, po czym usłyszał od Kaczyńskiego m.in., że "warto być polskim dziennikarzem".

Rzecznik PiS, Adam Hofman, zarzucił po południu Jakubowi Sobieniowskiemu brak obiektywizmu i rzetelności. "Materiały przygotowywane przez Sobieniowskiego są skrajnie negatywne i manipulacyjne, a jego ulubionym sportem jest szukanie dziury w całym" - dodał.

Hofman zaapelował do właścicieli stacji TVN, by "na te ostatnie dni kampanii redaktor Jakub Sobieniowski nie pracował w Faktach, nie robił tendencyjnych materiałów o PiS". Hofman dodał, że traci na tym rzetelność debaty. Stwierdził również, że jeśli już dziennikarz musi robić materiały o PiS, to "niech te materiały będą rzetelne".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

ss
 • ss
 • 07.10.2011 04:04

-
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

.

Komentarz został ukrytyrozwiń
meusche
 • meusche
 • 05.10.2011 21:37

...do Pani Stanislawy! Kim pani jest ? ,że tak ochoczo zaprasza pani do niemiec ! Czyżby podobala się pani praca na zmywaku !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 05.10.2011 20:54

@ tomek , 11:11 noooooo! i się śmiał bo go trawa łaskotała!

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja81 Dzisiaj 12:41 zapraszam do niemiec to nabierze pan wody w usta

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 05.10.2011 17:51

Nie otrzymali żadnego przykazu odgórnego tylko są solidarni ze swoim kolegą ,bardzo dobrym dziennikarzem jakim jest Jakub Sobieniowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 05.10.2011 17:47

Pracownicy stacji chyba otrzymali przykaz odgórny, jak mają się dziś zachowywać i reagować na wczorajszą sytuację. Od rana we wszystkich programach na żywo TVN i TVN24 prowadzący co chwila uszczypliwie komentują wczorajszą wypowiedź. A wieczorem wszystko podsumuje Szkło Kontaktowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 05.10.2011 16:51

@Lancet-Prezesowi po prostu puściły zwieracze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 05.10.2011 16:33

Prezes pokazał swoją prawdziwą twarz ! i tak długo wytrzymał .

Komentarz został ukrytyrozwiń
milo
 • milo
 • 05.10.2011 15:38

"Zwycięstwo Angeli Merkel nie było wynikiem przypadku" tyle powiedział Kaczyński. Ile się mu przypisuje? To jest dowód jak media mogą powiększyć pestkę do rozmiarów arbuza i jak ludzie są naiwni łapiąc się na kolejne haczyki. Dzisiaj okazało się, że członkowie PO nielegalnie zmienili zapis w kodeksie karnym, po to, żeby bogaty przedsiębiorca nie musiał ponieść odpowiedzialności karnej. Ciekawe czy będzie o tym mowa? Zdanie pierwsze z tego komentarza. Przeczytajcie je jeszcze raz. Czy rzeczywiście jest aż tak straszne?

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 05.10.2011 15:27

Tysiące ludzi pracują w Niemczech , tysiące polskich przedsiębiorców eksportuje swoje produkty do Niemiec .Komu to ma służyć ? Po co ta fobia niemiecka ? Pan Kaczyński nie ma innych argumentów niż psucie stosunków z sąsiadami ? Jak można polskiego dziennikarza tak potraktować ? Pytanie nie było prowokujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.