Facebook Google+ Twitter

Kaczyński do Mazowieckiego: Nie ciebie miałem na myśli

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-09-02 16:00

Były premier, Tadeusz Mazowiecki, nie krył oburzenia wystąpieniem Jarosława Kaczyńskiego na zjeździe "S". Kaczyński stwierdził, że eksperci Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, w czasie strajku w Stoczni Gdańskiej, chcieli dogadywać się z komunistami.

 / Fot. PAPJeszcze w poniedziałek, 30 sierpnia, Tadeusz Mazowiecki powiedział publicznie, że po zjeździe podszedł do prezesa PiS, próbował rozmawiać i wyjaśnić, że ten mija się z prawdą: - To nieprawda, żeśmy chcieli kapitulacji. Kaczyński miał odpowiedzieć: - Mam inną wizję.

Dziś na antenie TVN24 były premier przyznał, że Jarosław Kaczyński rozmawiał z nim o tym wystąpieniu: - Podszedł do mnie i powiedział: "Tadeusz, nie ciebie miałem na myśli". Na co ja zapytałem: "A kogo?", odpowiedział: "Tego, który już nie żyje ". Domyśliłem się, że chodzi mu o Bronisława Geremka - mówił Mazowiecki.

- To mnie rozsierdziło, bo powoływanie się na zmarłego brata przeciw zmarłemu, który nie może się bronić, to niegodziwość nikczemna.

Tadeusz Mazowiecki dodał także, że powyższa sugestia jest kłamstwem, a on sam bardzo cieszy się z reakcji Henryki Krzywonos. Były premier powiedział też, że Kaczyński próbuje w ten sposób zniszczyć historię Solidarności. Zdaniem Mazowieckiego, PiS to partia-sekta, w której trzeba mieć religijny stosunek do przywódcy i wierzyć w historyczne dokonania jego i jego brata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Chętnie bym zabrał głoś gdyby mnie nie ''zabrano''z w24. Brak artykułow komentarzy znajomych zdjęcia kuriozum czy złośliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zawsze żadnej rzeczowej dyskusji - stek wyzwisk nic więcej. Czy ktoś z was pokusił się o to, aby przedstawić jak było naprawdę wtedy w 80 roku? Przecież nie trzeba chodzić do czytelni ani do biblioteki, nie trzeba kupować książek, wystarczy mieć zdrowe palce i umiejętność posługiwania się wyszukiwarką. A może prowokujecie, chcąc aby ktoś z elektoratu PiS-u wyzwał prezesa PO ? Przykro mi - wyzwisk nie będzie. Pan Rafał Gdak w swoim wczorajszym artykule wskazał jako źródło tekst P. Janiny Jankowskiej http://lubczasopismo.salon24.pl/aelita/post/225361,stadna-nagonka-kto-jeszcze-rzuci-kamieniem-w-jaroslawa-czyli, pod którym jeden z internautów (Leming heretyk 04.09. godz. 15:01) napisał: <doszliśmy do sytuacji gorszej niż w czasach PRL-u. Wtedy też mieliśmy nieustanną propagandę ,ale ludzie byli świadomi prawdy. Obecnie przynajmniej połowa społeczeństwa wierzy bezkrytycznie w codzienną propagandę ,absorbując jednocześnie wartości i sposób myślenia lansowany przez kłamców medialnych. Miliony Polaków stały się bezwolną masą przyjmującą gotową wersję rzeczywistości. Kto w tej wizji pełni jaką rolę jest z góry ustalone. Nie ważne czy J. Kaczyński milczy czy mówi ,jego rolę określiły już "przyjazne" jednej opcji media.> Też tak to widzę. Co do roku 80 tego polecam: http://www.solidarnosc.gda.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1912:andrzej-koodziej-i-krzysztof-wyszkowski- Niestety - eksperci Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, w czasie strajku w Stoczni Gdańskiej, chcieli dogadywać się z komunistami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu NIKT nie jest w stanie śledzić myśli Pana Prezesa i go od razu zrozumieć. Niczym Cesarz Etiopii potrzebuje nadwornego interpretatora, który jego dziwne wypowiedzi przetłumaczy, stosownie do bieżącej taktyki opozycyjnej.
My zwykli śmiertelnicy, nigdy nie dorównamy jego geniuszowi, ba - nawet nie powinniśmy robić tego w myślach. Nie dosięgamy mu do pięt, bo on jest bliski bogom...albo diabłom..

Komentarz został ukrytyrozwiń
krystyna strzelecka
 • krystyna strzelecka
 • 02.09.2010 19:15

Kaczynski przynosi wstyd dla Polski to manipulant klamca nie ma honoru za grosz jest mistrsem manipulacji dziwie sie ze sa jeszcze ludzie ktorzy slepo mu wierza jest on najgorszym zlem dla Polakow poslowie pis musza mu przytakiwac nie daj Boze zeby ktos mial inne zdanie zaraz zostanie ukarany Powinni zbuntowac sie przeciw swojemu guru i wyrzucic go z partii i z polityki wszyscy by na tym zyskali

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.09.2010 18:48

Warto przypomnieć, iż w kampanii wyborczej nawoływał do "zakończenia prowadzenia wojny polsko-polskiej". Puste słowa, jak się okazało. Dziwię się, że znajdują się jeszcze ludzie, któzy ślepo mu wierzą. I nie mówię tu o politykach PiS, bo oni mają w tym interes. Mówię o Polakach. Obserwuję reakcje ludzi na różnych forach na krytykę prezesa PiS. Padają epitety "POpaprańcy!", albo "POpaprane lemury".
Nasi rodzice walczyli o wolność, także wolność słowa. Ta wolność słowa tyczy się także krytyki, nawet jeśli chodzi o "jedynego prawego i sprawiedliwego" człowieka w tym kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 02.09.2010 18:24

Podzielam poglądy Tadeusza Mazowieckiego na temat PiS.
Jarosław Kaczyński wywołując i prowadząc wojnę polsko-polską innych nawoływał do jej zaprzestania (sic).
Kaczyński kłamiąc i raniąc uczucia wielu Polaków nawołuje innych, by tego nie robili...
Przykłady można mnożyć. Czy tak postępuje normalny człowiek? Nie, normalny człowiek powinien być szlachetny, prawdomówny, uczciwy, wrażliwy, szanujący uczucia i godność drugiego.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogdan Wierzbicki
 • Bogdan Wierzbicki
 • 02.09.2010 16:42

Dzięki takim politykierom jakim jest Kaczyński,zaczynam się wstydzić swojej narodowości.Mój Ojciec,który walczuł od 1wrześniad 1939r do końca wojny o wolną,sprawiwdliwą i prawdziwie demokratyczną Ojczyznę-został ordynarnie wyrolowany przez takich cwaniaczków jacy dzisiaj są u władzy w tym kraju! Co najgorsze że na tej pożywce,która jest od lat użyżniana,jak na razie-nie ma szans na godziwe życie dla przeciętnego Kowalskiego!Mam 62 lata i od kilku -słowo PATRIOTYZM jest dla mnie tylko hasłem ze słownika.

Komentarz został ukrytyrozwiń
halina baniowska
 • halina baniowska
 • 02.09.2010 16:20

To wstretne czego sie lapie Kaczynski manipulacja historia - dla kariery brzydze sie takimi ludzmi i wstyd mi ze sa Polakami.Polak ma dume Kaczynski oni dumy ani honoru-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński zarzuca innym manipulację i niegodziwość, a okazuje się, że sam jest mistrzem w tych dziedzinach. Fe, nieładnie, to zachowanie nie z tej półki, gorsze niż na podwórku!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.