Facebook Google+ Twitter

Kaczyński do związkowców: zmienimy decyzję rządu w sprawie emerytur

Od czterech dni związkowcy "Solidarności", najpierw śląsko-dąbrowskiej a teraz mazowieckiej, prowadzą protest przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego. Wykorzystują to politycy opozycji. Był z nimi Leszek Miller i śpiewał "Mury" Jacka Kaczmarskiego. Dwukrotnie odwiedził ich prezes PiS. Obaj zapewniali, że są przeciwni zmianom lat pracy.

Sonda

Czy PiS zmieni decyzję w sprawie emerytur jeśli przejmie władzę?

 / Fot. PAP/Paweł SupernakW czwartym dniu protestu działaczy "Solidarności" przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego, przybył na spotykanie ze związkowcami, prezes Kaczyński. Uczynił to już drugi raz - był także pierwszego dnia. Dziś w trakcie wystąpienia na wiecu "Solidarności", dał związkowcom konkretną nadzieję nieokreśloną terminem wykonania, mówiąc, że kiedy PiS dojdzie do władzy, to jedną z pierwszych decyzji będzie "zmiana tego, co teraz uczyniono".

Zapowiedział, iż natychmiast po przejęciu władzy, zmieni ustawę w sprawie emerytur. Wydaje się jednak, że nie będzie musiał tego robić. Decyzja emerytalna według planów Platformy, konkretnie premiera Tuska, nie przejdzie w Sejmie. Zresztą jutro dowiemy się, jaką szansę mają te plany w głosowaniu sejmowym.

Protest związkowców "Solidarności" przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego, rozpoczął się w miniony poniedziałek. Zaczęli go działacze regionu śląsko-dąbrowskiego przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Po trzech dniach zastąpiła ich grupa około 400 związkowców mazowieckiej "S".

Związkowcy "S" planują pozostać w miasteczku namiotowym przed Sejmem do jutra. W piątek w Sejmie będzie głosowany wniosek w sprawie emerytur. Mają też być decyzje w sprawie częściowych emerytur dla kobiet.

Tymczasem prezes Kaczyński widzi w rządowym projekcie w sprawie zmian emerytalnych, coś wyjątkowo złego. Twierdzi: "Mamy do czynienia z wielkim oszustwem". Ma na myśli wyniki negocjacji PO-PSL, których efekty określono kompromisem. W jego opinii nie jest to żaden kompromis. To raczej "marny partyjny przetarg".

Wynikiem i istotą tego przetargu – zdaniem prezesa - mają być niższe emerytury, "obniżone emerytury, czyli krótko mówiąc za błędy tych, którzy rządzą i w imię interesów, bardzo konkretnych interesów - przy czym nie są to interesy społeczne ani państwowe - ludzie, którzy przepracowali dziesiątki lat, mają dostawać marną zapomogę" - uświadomił związkowcom Jarosław Kaczyński - cytuje polskatimes.pl. W ocenie prezesa, będzie to zapomoga "poniżej już nie społecznego, a wręcz biologicznego minimum".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Wyborca
 • Wyborca
 • 30.03.2012 19:18

Jak wybory będą za 3 lata, to Jarosław Kaczyński będzie przecież już na emeryturze. Za 2 lata kończy 65 lat i musi przecież odpocząć, a nie harować do śmierci

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 30.03.2012 14:43

Te wesołe towarzystwo tworzące III RP musi zniknąć na zawsze ,by można było budować państwo naszych ambicji i marzeń .To towarzystwo jest hamulcem wszelkich przemian. Oni są zainteresowani tylko sobą, nieustannym bogaceniem się, a nie dobrem naszego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 30.03.2012 14:38

Łukaszu Brzezicki - redaktorku pokaż swoją gębe pełną frazesów ,boisz się że cię ludzie rozpoznają!

Komentarz został ukrytyrozwiń
piotr o
 • piotr o
 • 30.03.2012 14:15

psl na wszystko sie zgodzi wystarczy postraszyc palikotem po co komu taka partia co niema swojego zdania

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 30.03.2012 13:09

Przewodniczący łódźkiej Solidarności dla TVP Info: "Pan Tusk zmusza nas do pracy do końca życia. Pan Tusk rozmawia tylko z tymi, którzy są mu przychylni"

Kilka dni temu ministerstwo i kancelaria premiera zaprosiły Kaczyńskiego do rozmów nad reformą emerytalną. Kaczyński zaproszenia nie przyjął :) Pytany o to podczas konferencji, dlaczego nie podjął rozmów z rządem tylko podjudza związkowców, nie odpowiedział na pytanie. "Pan prezes nie odpowiada na to pytanie" - przerywał pan Hofman.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
 • gucio
 • 30.03.2012 13:06

kaczynski spiewal z milerem
...ruszymy z posad bryly swiata
boj to bedzie ostatni....

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 30.03.2012 10:02

Nie bójmy się zmian, nawet tak idiotycznie obiecywanych :).
Najpierw trzeba mieć szanse zmieniać, a to się nie zdarzy.
Populizm i dyspozycyjne związki sfrustrowanych ludzi.
Koktajl nie tyle wybuchowy co śmieszny. Właśnie leci kabarecik :D.

Komentarz został ukrytyrozwiń
artagnan
 • artagnan
 • 30.03.2012 09:45

za 20 lat babcia zamiast pomagac rodzicom w wychowywaniu pociech (zamiast przymusowej edukacji w przedszkolu) bedzie musiala w wieku 67 lat jeszce pracowac dla rezymu. przeciez to sa juz ostatki funkcjonowania w miare jeszcze normalnie rodziny, gdzie standardem jest ze mlodzi ludzie zyja w wielkim miescie na kredyt zdla od swoich rodzin. z rodziny wielopokoleniowej (tak jak zyja cyganie z ktorych sie czesto smiejemy nie ocenijac czy to dobrze czy zle) zostaly juz tylko jakies niedobitki. podniesienie wieku emerytalnego bedzie juz tylko gwzdziem do trumny. juz teraz obserwuje sie spadek narodzin malych dzieci, czy emigracji tysiecy ludzi za granice. dlatego ta reforma moim zdaniem jest nie do zakaceptowania. zamaist wydluzac wiek emerytalny wypadaloby zajac sie wszelkimi przywilejami, m.in nie mozy byc tak ze mundurowi po 15 latach moga isc na emeryture (np. agent Tomek), nie moze byc tak ze co niektorzy pobieraja tak wysokie swiadczenia (np. prok. Barski). ten obecny system jest chory a nowy jeszcze gorszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Jasert
 • Marcin Jasert
 • 30.03.2012 01:43

Ludzie ludziom zgotowali ten los http://c9b31f4b.any.gs

Komentarz został ukrytyrozwiń
---
 • ---
 • 30.03.2012 01:08

Zosia kojarzy się z mrówkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.