Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Dzień prawdy nadejdzie. Uczestnicy marszu: Zwyciężymy

Około 2 tysiące ludzi towarzyszyło Jarosławowi Kaczyńskiemu w marszu pamięci, który zorganizowano 10 lutego w Warszawie. Prezes PiS zapewniał: "Możemy zwyciężyć, musimy zwyciężyć, zwyciężymy, gdy będziemy wiedzieli, że to zło, które nas zalewa, można zwyciężyć dobrem". Tłum skandował: Zwyciężymy.

 / Fot. PAPDziesięć miesięcy po katastrofie smoleńskiej, "marsz pamięci" ponownie przeszedł z katedry św. Jana przed Pałac Prezydencki. Do zebranych tradycyjnie przemówił prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Jestem głęboko przekonany, że prawda jest coraz bliżej" - mówił. "Trzeba wierzyć, że dzień prawdy, który będzie jednocześnie dniem zwycięstwa dobra, nadejdzie".

Kaczyńskiemu towarzyszyli m. in. Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński, były szef CBA. Pojawił się też "agent Tomek", czyli Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz CBA. / Fot. PAP

Przed "marszem pamięci" w archikatedrze św. Jana odprawiono mszę św. w intencji ofiar katastrofy samolotu Tu-154M. "Może ci, co zginęli pod Smoleńskiem, po to zamknęli oczy, byśmy otworzyli oczy" - mówił w homilii ks. Feliks Folejewski.

 / Fot. PAP
10 lutego na Krakowskim Przedmieściu przygotowano też happening "Las smoleński", podczas którego wypuszczono w niebo białe i czerwone balony. Przed pomnikiem ułożono krzyż ze zniczy, złożono kwiaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

KM
 • KM
 • 19.02.2011 10:42

" Dzień prawdy" będzie w dniu ujawnienia treści rozmowy telefonicznej Jarosława z Lechem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman
 • Roman
 • 13.02.2011 13:29

Prawda dla J. Kaczyńskiego - rusofoba to rosyjski zamach na jego brata (z możliwym udziałem Tuska) lub przynajmniej jakaś rosyjska mgła czy magnes. W takie bzdury wierzą oczywiście ludzie niewykształceni lub chorobliwie antyrosyjscy. I nic tu nie pomoże, żadne raporty, śledztwa - oni już swoją prawdę mają ! A dla mnie prawdą jest raport MAK, chociaż niekompletny, bo boi się otwarcie powiedzieć o nacisku na załogę samolotu !

Komentarz został ukrytyrozwiń
werol
 • werol
 • 12.02.2011 11:44

"Jestem głęboko przekonany, że prawda jest coraz bliżej" - mówił. "Trzeba wierzyć, że dzień prawdy, który będzie jednocześnie dniem zwycięstwa dobra, nadejdzie".Kaczyński wieszczy.Mesjasz się znalazł,kurka jego wodna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Marsze mają świadczyć o tym, że społeczeństwo nie zapomina" - pani Doroto, z tego, co ja widzę, to większość społeczeństwa chce jednak zapomnieć, tylko grupa krzykaczy i mediów im na to nie pozwala. Żałoba zawsze powinna być kwestią indywidualną, a nie zbiorową szopką z pochodniami w dłoniach i politycznym podtekstem w tle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojciechu, nie w każdym nieszczęśliwym wypadku giną: prezydent, generałowie, rzecznik praw obywatelskich, prezes IPN, posłowie państwa, i inne ważne osoby w Państwie. Taki wypadek jak ten pod Smoleńskiem nie jest sprawą prywatną lecz społeczną również żałoba w tym przypadku jest sprawą społeczną. Marsze mają świadczyć o tym, że społeczeństwo nie zapomina, że domaga się rzetelnego śledztwa opartego na rzetelnych dowodach. A nie tylko słowa, słowa, słowa Tatiany Anodiny i kopie, kopie, kopie zapisów i dokumentów. Poza tym nikt nikogo nie chce zabijać.
Warto zauważyć, że podporządkowanie polityczne drugiemu państwu pociąga za sobą podporządkowanie gospodarcze a to ostatnie oznacza biedę w kraju na wiele lat.
Ciekawe,że ostatnio następuje pewne odwrócenie pojęć: głosi się, że żałoba, patriotyzm, wiara to sprawy osobiste a nawet intymne, >które nosi się w sercu< a sprawy sprawy dot. orientacji seksualnej uważa się za sprawy społeczne, które należy manifestować (marsz gejów).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
 • Gerard Stenc
 • 12.02.2011 01:28

Ja paniał skazku .ale to pieśń piątej kolumny,nasteona niewola.

Komentarz został ukrytyrozwiń
cichy
 • cichy
 • 11.02.2011 21:16

Kaczyński dąży do prawdy tylko czy obiektywnej ? Ma prawo być sobą a nie...
Dziś szydzi się z niego, niszczy medialnie cokolwiek zrobi zrówna z ziemią.
Rząd może wciskać każdy kit i jest dobrze ba autorytety liberalne ostrzegają
a ludzie i tak mają to w nosie bo żyją swoim losem.
Hej czy wy widzicie jak bardzo wszystko się zapętliło w imię czego - władzy.
Jak sami się nie szanujemy to już krok do totalnego upadku i dalej co
będziemy się obwiniać, że tamten winien a ten nie mógł bo tamten ...
Śmieszą mnie te wasze przepychanki bo sami przez swoją zapalczywość
niszczymy swoją wspólnotę. Spór tak ale nie totalna nienawiść i to
z wielu stron. PO,PIS,SLD,PSL,PJN ... wszyscy są temu winni a
Kaczyński jest zapotrzebowaniem na tej scenie i żadni pismacy nie
spacyfikują go bo i tak ma stały elektorat. Elity dziennikarstwa
naużywają sobie a jak ba poklask i nagrody. Kiedyś była cenzura a
dziś aby zrobić karierę w mediach to trzeba być w głównym nurcie
to się nazywa patent na życie i autocenzura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żałobę nosi się w sercu, gdyby po każdym nieszczęśliwym wypadku ich bliscy i przyjaciele wychodzili na ulice to można wyobrazić co by się działo?
Robić z tego manifestację, składać kwiaty, palić znicze i układać krzyż na ulicy to nie jest godne.
Za pamięć i wiarę należy umierać, ale nigdy nie zabijać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.02.2011 17:25

Jak inaczej nazwać te marze, jak nie szaleńczy pęd do władzy? Żądza władzy przesłoniła rozum. Gdy rozum spi budzą się demony.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.02.2011 17:19

"zwyciężymy, gdy będziemy wiedzieli, że to zło, które nas zalewa, można zwyciężyć dobrem" - wynika z tego, że pisowcy jeszcze nie wiedzą tego, ze można zło dobrem zwyciężyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.