Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Gdyby nie chore państwo, stalibyśmy na czele świata

Organizatorzy Marszu Niepodległości i Solidarności szacują, że uczestniczyło w nim 5-10 tys. ludzi. Zorganizowana przez PiS demonstracja wyruszyła po godzinie 18 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie.

Sonda

Czy Polska ma szanse stać na czele świata?

 / Fot. PAP/Andrzej HrechorowiczMarsz rozpoczął się odśpiewaniem hymnu i apelem poległych w stanie wojennym. Pochód ruszył w kierunku Belwederu. Uczestniczył w nim Jarosław Kaczyński, parlamentarzyści PiS, członkowie klubu Gazety Polskiej.

Demonstranci nieśli m.in. transparenty: "Nie wierzymy w sprawiedliwość w polskich sądach", "Obudź się Polsko! Mamy dość!", "Sikorski precz!". Skandują hasła antyrządowe: "Tusk jest zdrajcą!", "Donald cykorze i Bóg ci nie pomoże", "Radku-zdradku".

Około godziny 19.20 tłum minął Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Jak donosi serwis Gazeta.pl w kierunku KPRM poleciała petarda, uczestnicy marszu zaczęli krzyczeć, że to "prowokacja!".

Pod Belwederem swoje przemówienie wygłasił prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Stwierdził w nim, że nie ma Europy sprawiedliwej bez niepodległej Polski. "Prawda jest tutaj" - mówił Kaczyński. Nawiązał też do wystąpienia Radosława Sikorskiego, które według niego było efektem braku "moralnego fundamentu". Prezes obiecał też, że PiS stanie do walki o suwerenną Polskę. "Gdyby nie to chore państwo, parlibyśmy do przody jak Chiny. Stalibyśmy na czele świata." - cytuje wypowiedź Kaczyńskiego serwis Gazeta.pl

Kilka minut przed godziną 20 marsz został rozwiązany.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (65):

Sortuj komentarze:

obiektywny
 • obiektywny
 • 16.12.2011 08:57

Głupolu,edeltrauda Dzisiaj 07:45, z tej bezsilności to ci się popuści .Śmierdzisz na odległość :wrogością do innych , jesteś podły , masz iloraz inteligencji równy debila(tak uważam) .Ciągle zmieniasz Nicki i ciągle wypisujesz durnoty .Lecz się wreszcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
edeltrauda
 • edeltrauda
 • 16.12.2011 07:45

@@ Zacny Arkady ! Tyś je gupek skońcuny !
Czy wiesz jak głupio wygląda – jeśli usuniesz jakiś wpis, a zostaje Twoja odpowiedź ? To tak jakbyś sam do siebie gadał od rzeczy ! Faktem jest że zawsze gadasz od rzeczy – ale tym razem wychodzisz na zupełnego matoła ! Ty jesteś taki prymitywny ”szwajsaparat”, taki co to na ch..uj komu potrzebny. Jak widzisz szanowny Głąbie napisałeś po raz pierwszy kilka zdań, bezsensownych co prawda, ale usiłowałeś uporządkować swe skołtunione myśli. Domniemam że poświęciłeś na to czas przeznaczony na onanizację. Onanizacja to dziedzina na której opiera się Twój dorobek twórczy. Poprzestań na tym a pozostałe dziedziny obsesyjnej działalności porzuć ! Synek ! Tyś je ale ciul o czym przypomina tante Krista ! Synek ! Tyś je coroz gupsiejszy łośle ! Jutro jadymy do lekoża ode gowy bo ci synek gowa puchnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Więzawnik
 • Marcin Więzawnik
 • 16.12.2011 03:30

Donek z Radkiem stoją na czele swiata.w cmokaniu knagii każdego kto się nawinie są bezkonkurencyjni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 15.12.2011 15:42

Gdyby nie chory prezes w Polsce byłby spokój !

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 15.12.2011 15:13

to nie państwo jest chore ale cała pseudoformacja PIS ,wysłać ich z europy za atlantyk i tyle tam ich ulubione miejsce

Komentarz został ukrytyrozwiń

efie

Nie usunąłem dlatego, że wpis dotyczył także mnie.
Jeśli niegodnie odniesiesz się do innych Współautorów wówczas pomyślę...
Nie mam na imię Arkady.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 15.12.2011 13:33

@arkady-wpis dotyczył także Winka,więc usunąłeś?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ireneusz
 • Ireneusz
 • 15.12.2011 12:51

Wolność i niepodległość to przestrzeń i wartość potrzebna do życia. Polska jest wolnym krajem ale nie można zapominać o Uni Europejskiej. Dobrze, że marsz się odbył, myśl polska jest wolną ideą, można wnieść Solidarnośc i Niepodległość do Europy, wartość daną przez Boga ludziom, wartość którą należy pielęgnować i rozwijać, wartość nad jaką trzeba rozumnie się zastanawiać i rozumnie korzystać. Nie można dać się oszukać i zniewolić żadnym totalitarnym i zaborczym złym manipulacją. Sądze i wiem, że wolność jest sercem Ojczyzny i miejscem dla pokoleń, które bohatersko dążyły i dążyć będą do prawdziwej i właściwej suwerenności i autonomi solidarnego obywatela Polski w Europie. Nie wolno zapomnieć o niepodległości, solidarności, Ojczyźnie i o Europie, której jesteśmy częścią, wolną częścią. Pamiętam o dobrej wolności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Higienistka
 • Higienistka
 • 15.12.2011 12:21

Zanim zaczniecie przeć jak Chiny... załóżcie pampersy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zatroskany
 • Zatroskany
 • 15.12.2011 12:00

Popatrzcie na twarze ludzi biorących w tej procesji, on im mówi to, co oni chcą usłyszeć, przypominają się im młode lata, za Gierka też mówiono o 10 potędze gospodarczej świata....... a potem "ostał się ino ocet"
A swoją drogą megaloman to on jest....."na czele świata" ha ha ha....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.