Facebook Google+ Twitter

Kaczyński i Korwin-Mikke przejmą Polskę?

Jeszcze niedawno media donosiły o wojnie na prawicy między: Januszem Korwin- Mikke oraz Jarosławem Kaczyńskim; a dzisiaj zapowiadają, iż zwaśnione strony utworzą koalicje po następnych wyborach i przejmą Polskę.

Janusz Korwin- Mikke jest niekonsekwentny; od lat zapowiada, że kiedy dojdzie do władzy to wsadzi do więzienia "Bandę Czworga" a dzisiaj mówi, że jego Kongres Nowej Prawicy może zawiązać koalicję z każdą partią, tej bandy. Całkiem niedawno ostro krytykował PiS; mówił, że Jarosław Kaczyński jest zarażony socjalizmem, i dlatego bez niego będzie budował nową Polskę. Jak widać Korwin- Mikke to nie żaden polski Jezus Chrystus, który głosi prawdę opornemu narodowi, ale prawdziwy polityk z krwi i kości, który rzuca słowa na wiatr i nierzadko zmienia zdanie.

Choć oba ugrupowania należą do szeroko pojętej prawicy, koalicja taka mało jest prawdopodobna ze względu na stosunek obu ugrupowań do gospodarki. Wizja Korwin- Mikkego to radykalny liberalizm i drapieżny kapitalizm, z kolei jednym, z zadań egzystencjalnych PiS jest obrona najsłabszych i walka z tzw."Polską liberalną".

Jest jednak pewne "ale", a jest nim niedotrzymywanie słowa politykom i niewypełnianie obietnic składanych wyborcom. Przecież w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, który miał zbudować "Polskę solidarną" ministrem gospodarki była liberalna Zyta Gilowska, która wcześniej należała do PO. Dzisiaj na to samo liczy Korwin- Mikke: "Jarosław Kaczyński o gospodarce nie ma zielonego pojęcia. Jeśli zdołalibyśmy osiągnąć porozumienie na zasadzie: my pozwalamy im zwalczać „układ”, a oni nam uzdrawiać gospodarkę, to dlaczego by nie spróbować?"- mówi lider Nowej Prawicy.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jakoś nie widzę z grona obecnych polityków takich co do uzdrawiania by się nadawali

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.