Facebook Google+ Twitter

Kaczyński i Miller zapowiadają bojkot obchodów 5. rocznicy wstąpienia Polski do UE

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 14:03

Lech Kaczyński, Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller zbojkotują rządowe uroczystości z okazji pięciolecia obecności Polski w Unii Europejskiej - ustalił „Wprost". Prezydent ma tego dnia wygłosić orędzie telewizyjne.

W najbliższy czwartek w Pałacu Kultury odbędzie się konferencja „Polska i Unia Europejska. Pięć lat po rozszerzeniu". Uroczystość, której organizatorem jest Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, otworzy premier.

Wśród prelegentów są szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso, szef komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Nie będzie natomiast prezydenta. Jeden z jego współpracowników mówi "Wprost", że na zaproszeniu dla głowy państwa jest adnotacja, by Lech Kaczyński pojawił się pół godziny przed rozpoczęciem konferencji. - Na całym świecie panuje zwyczaj, że głowa państwa otwiera wszystkie uroczystości, a nie tylko je obserwuje z pozycji widza - mówi rozmówca "Wprost". Dlatego prezydent nie przyjdzie, a tego dnia wygłosi orędzie.

Leszek Miller i argumentuje, że nie odpowiada mu formuła konferencji. - To Kwaśniewski i ja wprowadzaliśmy Polskę do Unii, a nie panowie Tusk i Saryusz-Wolski - mówi były premier.

Aleksander Kwaśniewski tłumaczy się natomiast brakiem czasu. Jednak według "Wprost", on także jest niezadowolony z formuły spotkania. Z zaproszenia nie skorzysta także Lech Wałęsa.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.04.2009 15:02

Pokłócić to my się potrafimy... A wszystko przez brak szacunku i chęci oddania, bez zawiści, każdemu tego, co mu się należy. Z własnego doświadczenia wiem, że nigdy mi nic nie ubyło, gdy podkreśliłam czyjąś pracę, talenty, zasługi. Tam na górze myślą chyba jednak całkiem inaczej... :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.