Facebook Google+ Twitter

Kaczyński i Ziobro: O łaskę (i kaskę) prosimy Ojcze Dyrektorze

W naszym społeczeństwie, a zwłaszcza w partiach prawicowych, mamy chyba do czynienia z czymś na kształt wyścigu do Torunia. Bynajmniej nie chodzi o toruńskie pierniczki czy pomnik Kopernika. Rzecz idzie o względy i grube pieniądze.

Pomnik we Wrocławiu / Fot. Fot.Marek Bachorski-RudnickiCzesław Niemen śpiewał kiedyś, że dziwny jest ten świat. Można by / Fot. w24 powiedzieć, parafrazując autora tekstu, że dziwna ta Polska nasza cała. Obserwując wydarzenia na prawicy, można odnieść wrażenie, że partie prawicowe skoczyły sobie do gardeł w wyścigu do Torunia po łaskę i kaskę? Chyba, że się mylę.

Jednak w blokach startowych widzimy Beatę Kempę z Solidarnej Polski, która jak lwica o młode, tak posłanka o koncesję walczy dla TV Trwam. Prawo i Sprawiedliwość chce znów, aby mieszkańcy Warszawy zakorkowali miasto w wielkim marszu dla obrony wartości Kościoła.

Czy aby dla spraw Polski te manewry i zabiegi? Nie wiem. Odnoszę wrażenie, że to tylko chodzi o to, żeby ochłapy, które spadną ze stołu Ojca z Torunia, wpadły w ręce prawicowych ugrupowań. Rozumiem, że w takim razie partie mają się nie najlepiej, szukając komitywy z kimkolwiek, aby zdobyć środki. Mile widziany podpisany cyrograf?

Wyścig trwa. Rywalizacja o to, kto silniejszy i kto piękniejszy, ten wygra pozycję numer jeden w Radio Maryja. Na kogo spłynie splendor? W zeszły weekend w rozgłośni z Torunia gościł lider PiS – Jarosław Kaczyński. Zbigniew Ziobro nie odpuszcza, również będzie głosił swoja ideologię i tworzył nowe wizje poprzez eter radiowy.Pomnik we Wrocławiu / Fot. Fot.Marek Bachorski-Rudnicki

Nurtuje mnie jedno pytanie. Ten, kto w wyścigu przegra i ten, komu się nie uda dostąpić zaszczytów i zaskarbić łask o. Rydzyka, jaką ma alternatywę? Zostanie mu chyba tylko próba porozumienia z PO albo skazanie się na polityczny niebyt...

Czas pokaże. Na razie wyścig trwa. Jednak odnoszę wrażenie, że wygrany będzie tylko jeden. I bynajmniej nie mówię tutaj o żadnej z wymienionych partii.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

konio
  • konio
  • 20.03.2012 17:33

A kilka lat temu całe to "prawicowe"towarzystwo przyklaskiwało słowom swego prezesa ,który mówił o Radiu Maryja,że "nadaje spod Moskwy".Dzisiaj nie tylko że zabiegają o poparcie tego"moskiewskiego agenta"ale i ścigają się o miano Najlepszego Polskiego Katolika.Weźmy taką Kempę-tę posłanke można śmiało nazywać "Kempa vel Krzyż"
Wróbel również nie jest gorsza-przy każdej nadążającej się nie omieszka poinformować ,że jest KATOLICZKĄ i chodzi do kościoła.Rydzyk ma twardy orzech do zgryzienia:Kogo by tu wybrać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.